Život a dílo Petra Cingra (1850-1920)

Peticenemocnicesusice.cz Život a dílo Petra Cingra (1850-1920) Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Stanislav Knob

NÁZEV SOUBORU: Život a dílo Petra Cingra (1850-1920).pdf

POPIS

Petr Cingr vstoupil do dělnického hnutí již v 70. letech a neúnavně v něm pracoval až do své smrti. Stál u zrodu prvních dělnických organizací nejprve v severních a středních Čechách, posléze na do té doby organizačně zaostalém Ostravsku, které se mu stalo druhým domovem a které ho považuje za svého. Podařilo se mu založit spolek Prokop a poté silnou Unii horníků. Tvrdě pracoval také jako redaktor dělnického tisku. Od roku 1897 do své smrti byl nepřetržitě členem říšské rady ve Vídni a v nové republice také členem Národního shromáždění a senátorem. V parlamentu se snažil prosazovat zákony pro lepší život dělnictva, zejména osmihodinovou pracovní dobu, zřízení báňských inspektorátů, všeobecné pojištění místo bratrských pokladen a týdenní výplatní termíny mezd. Byl známou osobou nejen v rámci rakouské monarchie, ale také v celé Evropě. Zúčastnil se celé řady mezinárodních sjezdů horníků (Berlín, opakovaně Londýn).

Život a dílo Petra Cingra (1850-1920) je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Stanislav Knob. Přečtěte si s námi knihu Život a dílo Petra Cingra (1850-1920) na peticenemocnicesusice.cz

Mgr. Stanislav Knob, Ph.D. / Department of History

Život a dílo Petra Cingra (1850-1920) JIŘÍK KAREL KNOB STANISLAV. Běžně 340 K ...
Mgr. Stanislav Knob, Ph.D. / Department of History / Dare to Explore. The University of Ostrava is a young and rising university, ranked well among central European Universities. We offer Quality, Affordability and Hospitality in our English taught Bachelors, Masters and Doctoral degrees.