Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války

Peticenemocnicesusice.cz Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Jiří Kovařík

NÁZEV SOUBORU: Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války.pdf

POPIS

Dvoudenní střetnutí v severovýchodním prostoru Severního moře, kterému Britové říkají bitva u Jutska a Němci bitva u Skagerraku, se odehrálo v posledních květnových dnech roku 1916 a stalo se až do bojů v Tichomoří v letech 2. světové války největším střetem hladinových válečných lodí všech dob. Strategickým cílem německé strany bylo oslabit Royal Navy natolik, že by se síly obou stran vyrovnaly, císařské Německo by pak mělo šanci ovládnout Severní moře, pronikat do Atlantiku a vážně ohrožovat anglické břehy. K vlastní bitvě však došlo, aniž si to německá strana přála. Strategický záměr se jí naplnit nepodařilo, i když takticky lze boj pokládat za německé vítězství. Jutsko/Skagerrak je epickým příběhem o střetu Home Fleet s Hochseeflotte plným nečekaných zvratů, o souboji dvou velkých admirálů Scheera a Jellicoea, který ožívá prostřednictvím mnoha vzpomínek těch, co největší námořní střet 1. světové války zažili. Je to drama plné statečnosti, obětavosti, utrpení a odhodlání zvítězit.

Trávit čas knihou Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Jutsko 1916 (Jiří Kovařík) | Detail knihy | ČBDB.cz

Jutsko/Skagerrak je epickým příběhem o střetu Home Fleet s Hochseeflotte plným nečekaných zvratů, o souboji dvou velkých admirálů Scheera a Jellicoea, který ožívá prostřednictvím mnoha vzpomínek těch, co největší námořní střet 1. světové války zažili.
Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války ... Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války 302 CZK Nov ... co největší námořní střet 1. světové války zažili. Je to drama plné statečnosti, obětavosti, utrpení a odhodlání zvítězit. ...