Karlův most

Peticenemocnicesusice.cz Karlův most Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Jakub Malina

NÁZEV SOUBORU: Karlův most.pdf

POPIS

Kniha Karlův most z volného cyklu Praha esoterická se podrobně věnuje oběma pohledům, které lze na historii gotické památky uplatnit. Sleduje významnou úlohu mostu ve více či méně známých obdobích české historie, která se v nejvýznamnějších konfliktních chvílích stávala i historií evropskou. Zároveň přibližuje méně zjevné konflikty náboženské a duchovní, které se na Karlově mostě zhmotňují v sochách a symbolech vytesaných v kameni. Sochu za sochou, symbol za symbolem odkrývá autor staré mýty, legendy a poselství, která zde umělci zanechali.

Karlův most je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jakub Malina. Přečtěte si s námi knihu Karlův most na peticenemocnicesusice.cz

Karlův most Praha

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.
Karlův most se opět celý rozsvítil, nové clony mají zabránit oslnění lodí 5. března 2020 Na Karlově mostě od minulého týdne opět září všech 230 svítidel.