Adam a Eva

Peticenemocnicesusice.cz Adam a Eva Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Liviu Rebreanu

NÁZEV SOUBORU: Adam a Eva.pdf

POPIS

Toma Novac, ústřední postava románu Adam a Eva (1925, Adam şi Eva), založeného na teorii o převtělování duší a prvotní jednotě ženského a mužského principu, padne za oběť žárlivosti ruského emigranta Stěpana A. Poplinského. Na smrtelném loži v sanatoriu doktora Filostrata znovu prožívá všech svých sedm životů, kdy byl postupně pastýřem ve starověké Indii, správcem provincie v Egyptě, písařem v Babylonu, římským jezdcem za vlády císaře Tiberia, mnichem ve středověkém Německu, lékařem za Velké francouzské revoluce a profesorem filosofie v Rumunsku dvacátých let minulého století. Ve všech převtěleních hledá i za cenu nelidského tělesného utrpení ideální lásku, svůj ženský protějšek, aby jejich duše mohly opětně splynout na věčnosti… Rebreanův fantastický román, těžící z odkazu romantiků a leckdy přirovnávaný k slavnému Tuláku po hvězdách Jacka Londona, si i po devadesáti letech od svého vzniku zachoval původní svěžest jako hold nehynoucí lásce, která vítězí nad smrtí a zaručuje člověku věčné mládí.

Trávit čas knihou Adam a Eva! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Adam a Eva a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Adam and Eve - Wikipedia

Eva ovšem nemusela mít děti jen s Adamem. Pokud byli na světě pouze čtyři lidé (Adam, Eva, Kain a Ábel), je možné, že Eva měla děti i se svými syny (lidstvo nebylo ještě zdegenerované a v té době to nebyl ani hřích, pak by bylo jasné, proč nám to autor Bible zatajil.
Adam a Eva (Biblické příběhy) Bůh Hospodin udělal člověka z hlíny a vdechl mu život. Dal mu jméno Adam. Stvořil pro něj ráj Eden. Adam dal jména všem zvířatům, která byla v Edenu. Uprostřed ráje stály dva stromy - strom života a strom vědění všeho dobrého i zlého. Bůh mu řekl, aby z těchto dvou stromů nikdy ...