Dějiny Karibské oblasti

Peticenemocnicesusice.cz Dějiny Karibské oblasti Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

AUTOR: Oldřich Kašpar

NÁZEV SOUBORU: Dějiny Karibské oblasti.pdf

POPIS

Dějiny Karibské oblasti od předkolumbovského období až po neklidné 20. století. Karibská oblast představuje od nepaměti jednu z důležitých křižovatek vývoje lidské společnosti. V předkolumbovském období se zde na stovkách obydlených ostrovů protínaly a prolínaly hlavně vlivy arawacké, taínské a karibské kultury. Původní civilizace byly doslova smeteny vpádem Evropanů, na jehož počátku stojí první cesta Kryštofa Kolumba k Novému světu. Vlivem téměř úplného vymizení původních obyvatel a masivního dovozu černých otroků z Afriky, vznikla naprosto nová etnická a kulturní situace, charakterizovaná výrazem afrokaribská. Od 16. století se tato strategicky důležitá oblast stala předmětem soupeření evropských mocností, především Španělů, Francouzů, Angličanů a Nizozemců, jeho pozůstatky jsou na politické mapě Karibiku vidět dodnes. V 18. století se zde pod přímým vlivem Velké francouzské revoluce zrodila první černošská republika na světě (Haití) a v 19. století vstoupily do hry USA. Dnes představuje Karibská oblast roztříštěný konglomerát nejrůznějších politických útvarů od zámořských území Velké Británie, Francie a USA až po samostatné státy včetně socialistické Kuby.

Trávit čas knihou Dějiny Karibské oblasti! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Dějiny Karibské oblasti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Středisko ibero-amerických studií, Filozofická fakulta UK ...

Dějiny Karibské oblasti od předkolumbovského období až po neklidné 20. století, včetně vývoje česko-karibských vztahů.
Dějiny karibské oblasti (edice Dějiny států - NLN) Oldřich Kašpar (6936811486) Vystavit v této kategorii. Aukro Knihy a Časopisy Knihy Odborné Historie Světová historie . Aukro Knihy a Časopisy Knihy Odborné Historie Světová historie . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.