Nadvláda

Peticenemocnicesusice.cz Nadvláda Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: C.J. Sansom

NÁZEV SOUBORU: Nadvláda.pdf

POPIS

Co kdyby se v roce 1940 nestal britským premiérem Wisnton Churchill, ale lord Halifax? Británie by rychle uzavřela mír s Hitlerem, odpovídí C. J. Sansom, a v roce 1952 by byla dávno v úplném područí Německa. A právě v roce 1952 začíná román Nadvláda. Pojem „druhá světová válka“ neexistuje, místo toho se říká „Dunkirkské tažení“ – a německo-sovětská válka se vede daleko na východě na frontě táhnoucí se skoro dva tisíce kilometrů. Z Británie se stal totalitní stát, britský tisk, rozhlas a televize jsou přísně kontrolovány, ulice hlídají násilničtí příslušníci Zvláštních pomocných sborů. Hlavní hrdina románu, vládní úředník David Fitzgerald, pečlivě zatajuje svůj židovský původ, protože britští Židé čelí stále větším omezením. V pozadí se skrývá Winston Churchill, který je vůdcem odboje. A v Briminghamu je v blázinci uvězněn vědec Frank Muncaster a s ním i jeho tajemství, které by mohlo navždy změnit rovnováhu světových sil. Pečlivě prostudované reálie toho, „co by bylo, kdyby“, dokreslují věrohodnost napínavých dobrodružství, špionážní zápletky i čtivost napínavě napsaného románu.

Trávit čas knihou Nadvláda! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Nadvláda a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Nadvláda mužů - Pierre Bourdieu | Databáze knih

Římská nadvláda Související informace naleznete také v článku Makedonie (provincie) . Po třetí římsko-makedonské válce ( 171 - 168 př. n. l. ), v níž zvítězil Lucius Aemilius Paullus nad posledním makedonským králem Perseem v bitvě u Pydny , ovládli Makedonii Římané.
Nadvláda mužů Je až s politováním, že i v dnešní době v naší západní civilizaci, po tolika dekádách boje, úsilí a urpení, a přesto že média nás stále přesvědčují o opaku, stále je tento svět ovládaný muži, bohatými muži.