Mitsubishi Zero

Peticenemocnicesusice.cz Mitsubishi Zero Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

AUTOR: Robert Jackson

NÁZEV SOUBORU: Mitsubishi Zero.pdf

POPIS

Publikace zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii.Koncem roku 1941 a počátkem roku 1942 stíhačky Zero z letadlových lodí i pozemních základen rozpoutaly peklo nad Pearl Harborem, Filipínami, Singapurem a dalšími cíli v Tichomoří. Když se však válečné štěstí obrátilo proti Japoncům, umírali jejich piloti po stovkách ve vzdušných bitvách nebo sebevražedných útocích na postupující americká vojska. V době svého zavedení v roce 1940 se Zero vyrovnalo jakékoliv jiné stíhačce na světě a většinu jich předčilo. Poprvé bylo nasazeno do bojů v Číně v roce 1940 a sloužilo po celou dobu války v Tichomoří. Celkem bylo vyrobeno přes 10 430 letounů, nejvíce ze všech typů japonských letadel. V závěru války však už svými výkony o třídu zaostávalo za americkými stíhačkami Hellcat a Lightning.

Mitsubishi Zero je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Robert Jackson. Přečtěte si s námi knihu Mitsubishi Zero na peticenemocnicesusice.cz

Micubiši A6M - Wikipedie

The Mitsubishi A6M "Zero" is a long-range fighter aircraft formerly manufactured by Mitsubishi Aircraft Company, a part of Mitsubishi Heavy Industries, and operated by the Imperial Japanese Navy from 1940 to 1945. The A6M was designated as the Mitsubishi Navy Type 0 carrier fighter (零式艦上戦闘機, rei-shiki-kanjō-sentōki), or the Mitsubishi A6M Rei-sen.
Vážení zákazníci, vstupujete do aplikace on-line výběru vozů Mitsubishi. Chceme vám co nejvíce usnadnit postup poptání a nákup vašeho nového vozu a tento detailní konfigurátor vám umožní vytvořit specifikaci nového vozu přesně podle vašich představ a to včetně originálního příslušenství a doplňků.