Zelené potraviny

Peticenemocnicesusice.cz Zelené potraviny Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Maria Dallen

NÁZEV SOUBORU: Zelené potraviny.pdf

POPIS

Zelené potraviny, neboli výhonky obilovin, luštěnin a jednobuněčné řasy představují revoluci v péči o zdraví. Obsahují totiž nejen rostlinné barvivo chlorofyl, které má unikátní regenerační, protizánětlivé, hojivé a deodorační účinky, ale také většinu nezbytných vitaminů a minerálů, esenciální aminokyseliny, aktivní enzymy a další živiny v ideálních vzájemných poměrech. Díky tomu se vyznačují zcela unikátními účinky na lidské zdraví. Kniha Zelené potraviny - Když jídlo je naším lékem přináší obsáhlý, ale čtivý přehled vědecky potvrzených účinků nejznámějších zelených potravin: mladého ječmene, mladé pšenice, alfalfy, chlorely, spiruliny, mořských řas i vybraných druhů zeleniny. Dozvíte se v ní i to, jak zelené potraviny užívat při konkrétních zdravotních potíží, jak je pěstovat a zpracovávat, jak se vyznat v nabídce potravních doplňků a řadu dalších zajímavých informací.

Hledáte knihu Zelené potraviny? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je Maria Dallen? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Zelené potraviny - mají zelenou | Vím, co jím

Zelené potraviny, Klub Energy Tábor. Při nákupu zelených potravin v akci nad 1.000 Kč získáte za 1 Kč buď Organic Maca caps nebo Raw Aguaje caps.
Zelené potraviny a zelené řasy nabývají na popularitě. V lékárnách i na internetu je nabídka široká. Brčálově zelené nápoje zeleného mladého ječmene či pšenice vyvolávají úsměv na tváři a otázku: "Jak tohle někdo může pít?" Důvodů je mnoho, ale aby fungovaly, je zapotřebí důrazně vyžadovat kvalitu.