Maďarsko

Peticenemocnicesusice.cz Maďarsko Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Maďarsko.pdf

POPIS

Nepřekonatelná cestovní příručka po této bohaté a zajímavé středoevropské zemi. Zahrnuje:- Čtivá pojednání o významných městech a pamětihodnostech počínaje elegantní Budapeští přes historická města v romantickém Dunajském ohbí až po zapadlé malebné vísky Severomaďarského středohoří.- Doporučení nejlepších míst, kde se můžete ubytovat, dát si něco osvěživého k pití či okusit některou ze specialit místní kuchyně, a poučené informace o vinných sklípcích, kde můžete ochutnat ta nejlepší z proslulých maďarských vín.- Praktické tipy na nejrůznější túry a procházky, včetně plaveb po Dunaji, turistických výšlapů do hor a jezdeckých vyjížděk po Velké uherské nížině.- Zajímavé informace o maďarských dějinách, hudbě a kultuře. Mapy a plánky každé oblasti.

Maďarsko je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Maďarsko na peticenemocnicesusice.cz

Velvyslanectví České republiky v Budapešti

Maďarsko je převážně rovinatá země, hlavně díky jeho poloze na Panonské pánvi.Pouze na severu okolo města Miskolc se rozkládá menší pohoří, které je součástí Karpat.Největším kopcem Maďarska je Kékes, který se nachází v pohoří Mátra, nedaleko města Eger. Na jihu Maďarska se rozkládá Velká uherská nížina (Alföld), která zasahuje až do sousedního ...
Maďarsko - Hospodářství: informace, průvodce, tipy a triky. Na nerosty je Maďarsko chudé, většinu surovin musí dovážet. Významná jsou pouze naleziště bauxitu (to je surovina pro výrobu hliníku) v Bakoňském lese a ložiska hnědého uhlí u města Tatabánya na severu země.