Ekzémy a dermatitidy

Peticenemocnicesusice.cz Ekzémy a dermatitidy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Nina Benáková

NÁZEV SOUBORU: Ekzémy a dermatitidy.pdf

POPIS

Ekzémy a dermatitidy patří mezi nejčastější kožní choroby v ordinaci dermatologa, ale i praktického lékaře pro dospělé a děti. Mezi nejznámější, ale také terapeuticky nejnáročnější, patří atopická dermatitida, seboroická dermatitida, mikrobiální ekzém a statis dermatitida u chronické žilní insuficience. Z pohledu kožních chorob z povolání jsou to především kontaktně alergické či iritativní dermatitidy. V druhém akualizovaném vydání zaměřeném na praxi jsou uvedeny základní diagnostické a diferenciálně diagnostické algoritmy, rozebrány zásady komplexní léčby a prevence, a podrobněji rozvedeny kapitoly zevní léčby – z koplementárních léčiv především emoliencia a balneoterapie, z diferentních léčiv pak pravidla a režimy léčby kortikosteroidy a lokálními imunomodulátory. V přehledu jsou uvedeny i další, méně obvyklé či výzkumné možnosti léčby.

Hledáte knihu Ekzémy a dermatitidy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Nina Benáková? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Ekzémy a dermatitidy - Nina Benáková - Megaknihy.sk - Nina ...

Ekzémy a dermatitidy od Nina [email protected]@ v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.
Benáková N. Ekzémy a dermatitidy. Praha: Maxdorf 2006. 125 stran. ISBN-80-7345-078-X. XXV. Dny mladých internistů v Martině XIII. medzinárodný kongres pre metabolizmus a výživu pri chorobách obličiek, 28. februára - 4. marca 2006, Mérida, Yucatán (Mexiko)