A brány se otevřely...

Peticenemocnicesusice.cz A brány se otevřely... Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Milan Hes

NÁZEV SOUBORU: A brány se otevřely....pdf

POPIS

Ještě v lednu 1945 se za ostnatými dráty nacistických lágrů nacházelo zhruba 600 tisíc vězňů. Celkový počet vězněných v letech 1933 až 1945, kteří se nedobrovolně ocitli v nejrůznějších německých represivních zařízeních, lze odhadovat na několik miliónů osob. Zvláštní kategorií jsou oběti vyhlazovacích táborů. V jejich případě o uvěznění hovořit nelze. Likvidace či vražda. To jsou ta pravá slova pro zvěrstva, jež byla páchána ve jménu rasisticky orientovaného nacionálního socialismu.Kniha „A brány se otevřely…“ nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak probíhalo osvobození na těchto místech hrůzy? V čem se odlišovaly první okamžiky svobody v Dachau – nejstarším a nejdéle fungujícím koncentračním táboře od konce existence osvětimské továrny na smrt, jež je dnes vnímána jako jeden z hlavních symbolů holocaustu? Jaké bylo čekání na vytoužený konec v protektorátním Terezíně? Autor již tradičně využívá velkého množství svědectví pamětníků 2. světové války.

Trávit čas knihou A brány se otevřely...! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu A brány se otevřely... a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

A brány se otevřely - Milan Hes — Kniha.cz

E-kniha A brány se otevřely... od Milan Hes. Elektronické knihy v různých formátech. Odměna za nákup.
V jejich případě o uvěznění hovořit nelze. Likvidace či vražda. To jsou ta pravá slova pro zvěrstva, jež byla páchána ve jménu rasisticky orientovaného nacionálního socialismu. Kniha „A brány se otevřely…" nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně.