Ivan Lendl

Peticenemocnicesusice.cz Ivan Lendl Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Mark Hodgkinson

NÁZEV SOUBORU: Ivan Lendl.pdf

POPIS

Tenisová legenda Ivan Lendl. Drtivý forhend, nikdy nekončící dřina v tréninku a první skutečný profesionál ve světovém tenisu. Tohle o něm víme. Ve svém sportu nastartoval novou éru. V Lendlově kariéře hráče a v letech po jejím skončení stále zůstávala spousta tajemství. Mnohé odhaluje kniha Marka Hodgkinsona. Před Ivanem Lendlem nikdy nestála otevřená brána s pozvánkou a slovy "buď vítán". Na každá vrata dlouze bouchal a pak se do nich musel vší silou opřít, aby mohl jít dál za svým cílem a snem. Ivan Lendl se prokousával po kousíčkách. Mnohokrát padl, aby znovu vstal a mohl se stát šampiónem šampiónů. Vnitřní síla, přísnost vůči sobě samotnému, nekompromisnost a na opačném pólu klacky naházené pod nohama. Pral se s vrchností ve svém rodném Československu, překonával nastavená záda od svých soupeřů, pro které byl pořád tím z Východu. Amerika a celý svět jen těžce přijímaly, že největší tenisové eso pochází z "druhé strany" zeměkoule. Používal psychologické zbraně a soupeře srážel třeba i drsnými vtipy. Skoro všechny hráče štval, ale ti samí jej zároveň maximálně uznávali. Poznejte Ivana Lendla, jak se vyrovnával s těžkými překážkami, jak se dostal na vrchol nebo co všechno dokázal jako "superkouč" přenést na Andyho Murraye, aby z něho byl dvojnásobný grandslamový vítěz. O své názory se dělí také Andy Murray, John McEnroe, Boris Becker, Pat Cash nebo Mats Wilander. I oni mu skládají poklonu, protože Ivan Lendl posunul světový tenis do jiné dimenze.

Hledáte knihu Ivan Lendl? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Mark Hodgkinson? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

MEČÍ 0:3 LEN | Miloslav Mečíř - Ivan Lendl (Australian ...

Ivan Lendl Bývalý československý, později americký tenista a někdejší světová jednička (poprvé v roce 1983). Osmkrát vyhrál některý z grandslamových turnajů, ale nikdy neovládl slavný Wimbledon .
Ivan Lendl (* 7.März 1960 in Ostrava, damals Tschechoslowakei, heute Tschechien) ist ein ehemaliger tschechoslowakischer, später US-amerikanischer Tennisspieler.. Lendl, der am 7. Juli 1992 die US-amerikanische Staatsbürgerschaft annahm, gewann in seiner Karriere acht Grand-Slam-Einzeltitel und erreichte die frühere Rekordanzahl von 19 Finalteilnahmen bei Turnieren dieser Kategorie.