Ivan Lendl

Peticenemocnicesusice.cz Ivan Lendl Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Mark Hodgkinson

NÁZEV SOUBORU: Ivan Lendl.pdf

POPIS

Tenisová legenda Ivan Lendl. Drtivý forhend, nikdy nekončící dřina v tréninku a první skutečný profesionál ve světovém tenisu. Tohle o něm víme. Ve svém sportu nastartoval novou éru. V Lendlově kariéře hráče a v letech po jejím skončení stále zůstávala spousta tajemství. Mnohé odhaluje kniha Marka Hodgkinsona. Před Ivanem Lendlem nikdy nestála otevřená brána s pozvánkou a slovy "buď vítán". Na každá vrata dlouze bouchal a pak se do nich musel vší silou opřít, aby mohl jít dál za svým cílem a snem. Ivan Lendl se prokousával po kousíčkách. Mnohokrát padl, aby znovu vstal a mohl se stát šampiónem šampiónů. Vnitřní síla, přísnost vůči sobě samotnému, nekompromisnost a na opačném pólu klacky naházené pod nohama. Pral se s vrchností ve svém rodném Československu, překonával nastavená záda od svých soupeřů, pro které byl pořád tím z Východu. Amerika a celý svět jen těžce přijímaly, že největší tenisové eso pochází z "druhé strany" zeměkoule. Používal psychologické zbraně a soupeře srážel třeba i drsnými vtipy. Skoro všechny hráče štval, ale ti samí jej zároveň maximálně uznávali. Poznejte Ivana Lendla, jak se vyrovnával s těžkými překážkami, jak se dostal na vrchol nebo co všechno dokázal jako "superkouč" přenést na Andyho Murraye, aby z něho byl dvojnásobný grandslamový vítěz. O své názory se dělí také Andy Murray, John McEnroe, Boris Becker, Pat Cash nebo Mats Wilander. I oni mu skládají poklonu, protože Ivan Lendl posunul světový tenis do jiné dimenze.

Ivan Lendl je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Mark Hodgkinson. Přečtěte si s námi knihu Ivan Lendl na peticenemocnicesusice.cz

Ivan Lendl | Overview | ATP Tour | Tennis

Začátkem osmdesátých let minulého století emigroval tenista Ivan Lendl (53) na Západ a komunistický režim o něm zakázal psát, přestože se stal jedním z největších světových sportovců té doby. Krátce po pádu železné opony zase s tenisem skončil a do České republiky příliš nejezdil, takže Češi pod čtyřicet let o něm příliš nevědí.
Ivan Lendl Bývalý československý, později americký tenista a někdejší světová jednička (poprvé v roce 1983). Osmkrát vyhrál některý z grandslamových turnajů, ale nikdy neovládl slavný Wimbledon .