Proč tak snadno...

Peticenemocnicesusice.cz Proč tak snadno... Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Ivo Možný

NÁZEV SOUBORU: Proč tak snadno....pdf

POPIS

Sociologický esej, psaný v dějinotvorných měsících roků 1989 a 1990, vychází po dvaceti letech od svého vzniku ve třetím vydání. Vypráví příběh o tom, jak despotický socialistický stát v padesátých letech nejprve vyvlastnil rodinu, tedy soukromou sféru života, aby se nakonec dočkal toho, že rodina kolonizovala stát. Přenáší nás do myšlení přelomové doby svého vzniku a přináší stále platná vysvětlení nejníže položených příčin pádu starého režimu, tedy soukromých aspirací a vynucených strategií velmi různých skupin bezejmenných sociálních aktérů starého režimu, těch dole i těch nahoře, které vedly nakonec k tomu, že tu nezbyl téměř nikdo, kdo by měl zájem na jeho dalším udržení.

Trávit čas knihou Proč tak snadno...! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Proč tak snadno... a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

„Tak snadno tu převahu nezískají." Odborník vysvětlil ...

> Proč tak snadno ...-16% sleva. Kniha: Proč tak snadno ... Autor: Ivo Možn ý. Sociologický esej originálním způsobem osvětluje listopadové události roku 1989. ...
Utrácíme s kreditní kartou - proč to jde tak snadno? Kdo by to neznal. Toužíme po novém mobilu, kabátu, dovolené…Jenže peníze v hotovosti nejsou. Nebo možná i jsou, ale prostě se nám nechce je za „nepotřebné" věci vydávat. Ta touha nás ale nepouští, a tak sáhneme po kreditní kartě.