Jesličky

Peticenemocnicesusice.cz Jesličky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Fridrich Bridelius

NÁZEV SOUBORU: Jesličky.pdf

POPIS

Kritická edice zpřístupňuje zpěvníček adventních a vánočních písní Jesličky. Staré nové písničky (1658), který sestavil jeden z nejvýznamnějších českých básníků Fridrich Bridelius SJ. Knižní publikace je první edicí prezentující tento barokní kancionál v úplnosti a ve všech třech základních dimenzích, tj. literární, hudební a jazykové. Písňové texty jsou editovány společně s notací, každá píseň je doprovázena textově a hudebně kritickými poznámkami, vysvětlivkami a diferenčním slovníkem. Kniha obsahuje také Katalog písní kancionálu Jesličky, v němž je vyložen původ a proměny jak textové, tak hudební složky všech písní Jesliček, a trojici doprovodných studií, které interpretují tento zpěvník a písně v něm shromážděné v několika vybraných dobových kontextech. Součástí publikace je zvukové CD s nahrávkou kompletního repertoáru Jesliček (samostatně neprodejné).

Trávit čas knihou Jesličky! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Jesličky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kudy z nudy - Poznejte pražské betlémy

Jesličky připomínají jednu podstatnou skutečnost, že totiž Bůh nezůstal neviditelným v nebi, ale přišel na Zem, stal se člověkem, dítětem. Jesličky jsou aktuální více než kdy dříve ve světě, kde se vyrábějí zbraně a obra
Jesle na seno pro králíky, jesle pro králíky, jesličky na trávu, králičí jesle, krmelce pro králíky, držák na seno pro králíky, králičí krmítka na seno, seníky pro králíky. Jeslí na seno pro králíky máme velký výběr jak do králíkárny tak do výběhů.