Smrt v celním pásmu 2. vydání

Peticenemocnicesusice.cz Smrt v celním pásmu 2. vydání Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

AUTOR: Jindřich Marek

NÁZEV SOUBORU: Smrt v celním pásmu 2. vydání.pdf

POPIS

Mezi jednu z nejméně známých kapitol historie pohraničních oblastí předmnichovského Československa patří služba a nelehké životní osudy strážců československého celního pásma. Tito muži v uniformách tehdejší čs. finanční stráže chránili nejen ekonomické zájmy Masarykovy republiky, ale stáli také obětavě v první linii nevyhlášené války, kterou po roce 1933 rozpoutali proti Československu nacisté a jejich spojenci. Zkušený autor literatury faktu historik a publicista Jindřich Marek zvolil pro toto téma metodu historické reportáže. K zájmu o tuto látku jej mimo jiné přivedly i vzpomínky na dětství, kdy si na rodném Šluknovsku jako malý kluk prohlížel ve starých albech mladistvé tváře svých starých sousedů při poslouchání pašeráckých historek, které rozněcovaly klukovskou fantazii. Po letech se k tomuto tématu vrátil obohacen o několikaleté studium archivních fondů a rozhovory s desítkami pamětníků od Aše až po bývalou Podkarpatskou Rus. Příběhy z éry pašeráků cukerínu, koní, líhu, kokainu i zbraní pro henleinovské teroristy tak znovu ožívají, aby nabídly svědectví o ztracených generacích zapomenutých hraničářů, pro které slovo vlastenectví nebylo prázdným pojmem ani šovinistickou fangličkou jako v případě jejich historických protivníků z řad nacistů a později i komunistů.

Smrt v celním pásmu 2. vydání je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jindřich Marek. Přečtěte si s námi knihu Smrt v celním pásmu 2. vydání na peticenemocnicesusice.cz

Knihy smrt v celnim pasmu - Heureka.cz

Smrt v celním pásmu 2. vydání. Historické reportáže o ostraze čs. hranic v letech 1918-1948 - Jindřich Marek . Mezi jednu z nejméně známých kapitol historie pohraničních oblastí předmnichovského Československa patří služba a nelehké životní osudy strážců československého celního pásma.
Smrt v celním pásmu 2. vydání - Jindřich Marek | Kosmas.cz - internetové knihkupectví Mezi jednu z nejméně známých kapitol historie pohraničních oblastí předmnichovského Československa patří služba a nelehké životní osudy strážců československého celního pásma.