Nejen slova

Peticenemocnicesusice.cz Nejen slova Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Karel Lhota

NÁZEV SOUBORU: Nejen slova.pdf

POPIS

Karel Lhota (1894–1947), spoluautor pražské Müllerovy a Winternitzovy vily, spolupracovník Adolfa Loose, ale také samostatný architekt, pedagog a scénograf, patřil k pozoruhodně plodným teoretikům architektury a umění. Lhotovou rozsáhlou publikační činností se prolínají tři základní témata – scénografie, bytová kultura, architektura a umění. Jeho celoživotní afinita k divadlu vyústila vedle vlastní scénografické tvorby v soubor časopiseckých statí k výtvarným, sociologickým a historickým aspektům divadelní scénografie. Teoretickou protiváhu k Lhotovým návrhům bytových interiérů tvoří série článků zaměřené na problematiku moderní bytové kultury. Texty věnované architektuře přinášejí vedle komentářů k soudobé architektuře zajímavé postřehy k dobovému dění v československé architektonické obci. Edice textů, opatřená úvodní studií z pera Marie Szadkowské, výběrovými seznamy projektů a teoretických prací K. Lhoty, bibliografickým přehledem, rejstříky a uzavřená osobní vzpomínkou architektovy dcery Dagmar Lhotové- Slabé, vychází v době, kdy pod názvem Umění českého západu probíhá v Západočeské galerii v Plzni výstava věnovaná Sdružení západočeských umělců v Plzni, jehož byl K. Lhota významným členem.

Trávit čas knihou Nejen slova! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Nejen slova a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

10 nejdelších slov v němčině | Jak se efektivně učit ...

Nejen slova Autor: Lhota, Karel Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020422217 ISBN: 978-80-204-2221-7 Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 17 × 24 cm Rok vydání:
KOLÁŘOVÁ, Ivana. Slova nejen výplňková. Čeština doma a ve světě, Praha: Katedra českého jazyka FF UK Praha, 1996, IV, č. 3, s. 222-226.ISSN 1210-9339 ...