O demokracii, novinách a českých poměrech

Peticenemocnicesusice.cz O demokracii, novinách a českých poměrech Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Karel Čapek

NÁZEV SOUBORU: O demokracii, novinách a českých poměrech.pdf

POPIS

V Čapkových politických statích najdeme kritické analýzy české malosti, provincialismu, kritiku špatného fungování spravedlnosti, pokleslé politické kultury a intrikování politických stran. Zároveň vytyčil Čapek jakési základní normy, které by ti, kdo se považují za duchovní elitu, nikdy neměli opustit. Výbor z publicistických prací uspořádal Ivan Klíma.

O demokracii, novinách a českých poměrech je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Přečtěte si s námi knihu O demokracii, novinách a českých poměrech na peticenemocnicesusice.cz

O demokracii, novinách a českých poměrech (Karel ČAPEK ...

V Čapkových politických statích najdeme kritické analýzy české malosti, provincialismu, kritiku špatného fungování spravedlnosti, pokleslé politické kultury a intrikování politických stran.
O malých českých poměrech. Jeden z bludů, kterými si se zálibou ztrpčujeme řživot, je blud o malých poměrech. Potkáte-li člověka z Berouna nebo Vysokého Mýta, shledáte záhy, že je otráven malými poměry v Berouně nebo Vysokém Mýtě; naproti tomu člověk pražský je otráven malými poměry v Praze.