Cesta do pravěku

Peticenemocnicesusice.cz Cesta do pravěku Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Zdeněk Burian

NÁZEV SOUBORU: Cesta do pravěku.pdf

POPIS

Pravěk ožívá na obrazech mistra. Země je jediný dosud známý ostrůvek života ve vesmíru. Ale jak to vlastně začalo? Kde se vzaly první formy života a jak se dále vyvíjely? Na obrazech "malíře pravěku"Zdeňka Buriana můžeme sledovat život v prvohorních mořích, přechod primitivních obratlovců z vody na souš a další explozi vývoje. Staneme se svědky podivuhodného rozmachu druhohorních ještěrů, jejich zániku a nástupu éry savců. Setnámíme se s předchůdci moderního člověka, poznáme jejich život, způsoby bydlení i boj o přežití. Zasvěcený text zkušeného paleontologa provázi čtenáře od nejstarších údobí existence Země až po geologickou současnost.

Trávit čas knihou Cesta do pravěku! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Cesta do pravěku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Cesta do pravěku na ČT 1| TV program - programy více než ...

Kde se natáčel film Cesta do pravěku, ve kterém účinkují Petr Herrmann, Vladimír Bejval, Josef Lukáš, Zdeněk Husták. Film byl natočen v roce 1955. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo.
Cesta do pravěku je český fantastický film režiséra Karla Zemana z roku 1955, inspirovaný ilustracemi Zdeňka Buriana, které vytvořil s pomocí vědecké konzultace s paleontologem Josefem Augustou.. Podle publicisty Ivana Adamoviče byla pro film literární předlohou pravděpodobně kniha V pravěkém světě z roku 1927 od Arnošta Cahy.V titulcích filmu to však uvedeno není.