Ta dáma

Peticenemocnicesusice.cz Ta dáma Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

AUTOR: Kate O'Brien

NÁZEV SOUBORU: Ta dáma.pdf

POPIS

Dnes již klasický historický román se odehrává ve Španělsku v 16. století za vlády Filipa II. Postavy jsou skutečné - ale protože historické prameny nezachovaly nic o krásném romantickém vztahu Anny y Mendoza, princezny z Eboli, k státnímu sekretáři Perezovi, ani o nesmiřitelné žárlivosti krále, vylíčila je Kate O'Brien ve své čtivé a poutavé knize, v níž tento krásný milostný příběh opět ožil.Děj románu začíná v době, kdy Anna, příslušnice staré kastilské šlechtické rodiny, od mládí králova přítelkyně, je již zralou ženou a vdovou, matkou dospívajících dětí. Ve chvíli smyslové závrati se stane milenkou skeptického a lehkomyslného ministra Pereze a tím vzbudí nesmiřitelnou, nikdy nepřiznanou Filipovu žárlivost, který ji ve své uražené ješitnosti, maskované státními zájmy, tvrdě potrestá. Anna však hájí své právo na soukromý život a nepřistoupí na žádný kompromis. V těžkých zkouškách nezapře svou lásku k stejně pronásledovanému Perezovi, protože cítí povinnost při něm stát, i když její náklonnost jí připravuje čím dál ostřejší konflikty. Strhující milostný příběh, intimní dramata třech postav, svár "citu a povinnosti" pro svou nepopiratelnou kvalitu vychází česky již potřetí.

Trávit čas knihou Ta dáma! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Ta dáma a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kdo je ta dáma se svalnatými stehny? Slavný hollywoodský ...

Ta dáma je něčím opravdu zvláštní a nejsem sama, kdo na ni civí a neví, co si myslet. Ona své okolí nevnímá, sedí vzpřímeně s pohledem upřeným před sebe a nehne ani brvou. Škoda, že si ji nemůžu vyfotografovat, protože by určitě stála za diskuzi.
Tá dáma (1981) Film, Recenze ČSFD.cz. Titulky ke stažení na Titulky.com, Tá dáma - Ulož.to odkaz ke stažení filmu zdarma, odkaz ke zhlédnutí filmu online zdarma, hodnocení a recenze filmu na ČSFD.cz, herci ve filmu, režisér.