Verba docent, exempla trahunt

Peticenemocnicesusice.cz Verba docent, exempla trahunt Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Jan Kalivoda

NÁZEV SOUBORU: Verba docent, exempla trahunt.pdf

POPIS

Tato kniha je učebnicí latiny zcela jiného typu, než jaké byly dosud nabízeny na českém nebo zahraničním trhu. Nepostupuje tradiční metodou stručných definic a výčtů výjimek s následujícím obsáhlým procvičováním vyložené látky. Naopak - vysvětluje jednotlivé latinské gramatické jevy výkladem, který má být čten souvisle, bez memorování jednotlivých pasáží. Každý úsek textu je pro příklad doprovozen některým latinským rčením nebo výrokem, který je v kulturní historii Evropy známý a po staletí často opakovaný. Učebnice svému čtenáři (neboť chce mít čtenáře, nikoli studenty) rozborem těchto příkladů umožní, aby si osvojil latinskou gramatiku a zároveň beze zbytku pochopil strukturu některých z nejznámějších vět evropských dějin v jejich původním jazyku.Jsou vysvětleny, i když ovšem stručně, i nejsložitější části latinské mluvnice a jejich případné další studium v podrobnějších učebnicích latiny tak bude pro čtenáře této publikace mnohem snazší. Učebnice rovněž obsahuje latinsko-český slovník základní latinské slovní zásoby, přehledný souhrn latinského tvarosloví, shrnutí několika nejdůležitějších jevů latinské syntaxe a index v textu využitých latinských rčení a živých slov. Čtenář publikace tak v ní může hledat informaci i k jednotlivým latinským výrokům, které právě potřebuje přeložit nebo v komunikaci aktivně využít.

Trávit čas knihou Verba docent, exempla trahunt! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Verba docent, exempla trahunt a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Verba docent, exempla trahunt - LIBRUM.cz

Showing page 1. Found 0 sentences matching phrase "verba docent exempla trahunt".Found in 0 ms. Translation memories are created by human, but computer aligned, which might cause mistakes.
verba docent exempla trahunt Szczepan Maziarek. Loading... Unsubscribe from Szczepan Maziarek? ... Verba Official Recommended for you. 3:10 [LIVE] Coronavirus Pandemic: ...