Libellus Amicorum Beket Bukovinská

Peticenemocnicesusice.cz Libellus Amicorum Beket Bukovinská Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Lukáš Konečný

NÁZEV SOUBORU: Libellus Amicorum Beket Bukovinská.pdf

POPIS

Významnou publikací, kterou Ústav dějin umění AV ČR v roce 2013 vydal, je obsáhlý sborník připravený k životnímu jubileu Beket Bukovinské, mezinárodně uznávané specialistky na umělecké řemeslo doby císaře Rudolfa II. a na problematiku císařovy kunstkomory. Do sborníku přispěly dvě desítky badatelů jak domácích (kromě obou editorů Polana Bregantová, Sylva Dobalová, Eliška Fučíková, Charlotta Kotíková, Vojtěch Lahoda, Martin Mádl, Ivan Muchka, Ivo Purš, Štěpán Vácha, Hana Seifertová, Petr Wittlich), tak zahraničních badatelů (Günter Irmscher, Lars Olof Larsson, Dorothy Limouze, Sergius Michalski, Jürgen Müller, Madelon Simons, Ilja Veldman, Thea Vignau-Wilberg, Jürgen Zimmer).Příspěvky se vesměs vážou k období císaře Rudolfa II. a umění jeho doby, takže na rozdíl od průřezových "Festschriftů" lze očekávat, že tento svazek se stane organickou součástí základní literatury pro budoucí rudolfinské bádání.

Trávit čas knihou Libellus Amicorum Beket Bukovinská! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Libellus Amicorum Beket Bukovinská a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Libellus Amicorum Beket Bukovinská - kol., Lukáš Konečný ...

Libellus amicorum Beket Bukovinská, Praha 2013 (koeditor Lubomír Slavíček). Od kabaly k Titaniku. Deset studií nejen z dějin umění, Praha 2013 (koeditor Anna Rollová - Rostislav Švácha). Hans von Aachen in Context.
Libellus Amicorum Beket Bukovinská. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ...