Harmonie a akordové značky

Peticenemocnicesusice.cz Harmonie a akordové značky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Jaroslav Lauda

NÁZEV SOUBORU: Harmonie a akordové značky.pdf

POPIS

Napůl pracovní sešit a napůl učebnice - vynikající zdroj informací o harmonii pro studenty hudebních škol, ale i amatéry.Naleznete zde základní informace o harmonii včetně názvů akordů psaní akordových značek, doškálné kvintakordy, modulace, alterace, ale i současná témata jako harmonie blues.

Hledáte knihu Harmonie a akordové značky? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2003 a autorem je Jaroslav Lauda? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

PDF Skripta základů hudební teorie

Akordické značky. Akordické značky (chord symbols) jsou jedním z nejpoužívanějších způsobů zápisu harmonie, v hudbě jazzového okruhu typickým a samozřejmým. Čtení a zápis akordických značek je disciplínou, která vyžaduje dobrou znalost harmonie a určitou harmonickou představivost.
notové osnovy je vyjádřena harmonie jako doprovod písně. Obsahuje vždy tóny z příslušného akordu psané nad sebou. Obrázek 1: Příklad melodie s harmonií. Pro tvorbu harmonie existuje spousta pravidel, ovšem variabilita hudby spočívá právě v jejich porušování.