Madam du Barry

Peticenemocnicesusice.cz Madam du Barry Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

AUTOR: Catherine Hermary-Vieille

NÁZEV SOUBORU: Madam du Barry.pdf

POPIS

Citlivě, barvitě a čtivě vyprávěný příběh francouzské Popelky Jeanne Bécuové. Tato nemanželská dcera mnicha a chudé dívky okouzlila svou krásou, vtipem a šarmem celý francouzský dvůr a pod jménem madam du Barry vešla do historie jako milenka Ludvíka XV. Po francouzské revoluci emigrovala do Anglie a protloukala se jako učitelka, pak se však vrátila do paláce Louveciennes, který pro ni dal Ludvík postavit, revoluční tribunál ji odsoudil k smrti a 8. prosince 1793 skončil její pohádkový vzestup pod gilotinou.

Madam du Barry je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Catherine Hermary-Vieille. Přečtěte si s námi knihu Madam du Barry na peticenemocnicesusice.cz

Madame du Barry - Wikipedia, la enciclopedia libre

Madame du Barry est au Paradis! Les membres du site ont décidé de porter Madame du Barry au plus haut niveau du site en lui attribuant une note moyenne de 5 sur 5 avec 4 notes. Seules les célébrités ayant une note de 4 ou + peuvent prétendre à une place au Paradis.
„Ještě chvíli, pane kate, ještě malou chvíli," prosila prý Madame du Barry v posledních vteřinách svého života. Její zoufalé vzlyky jí ale nebyly nic platné. 8. prosince 1793 se i ona stala obětí Velké francouzské revoluce.