Maroko

Peticenemocnicesusice.cz Maroko Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Maroko.pdf

POPIS

Přestože Maroko leží na prahu Evropy, pouhých 14 km jižně od Španělska, patří k nejexotičtějším zemím na světě. Je to země okázalé architektury, měst plných spletitých uliček za vysokými hradbami, rozlehlých tržišť nabízejících krásné místní řemeslné výrobky a chutné potraviny, surfařů sjíždějících divoké vlny Atlantského oceánu a turistů stoupajících pod květy mandlovníků po stezkách do pohoří Vysoký Atlas, kde se na vrcholcích třpytí sněhová pokrývka. Úžasné marocké krajině s mimořádně zajímavým světlem podlehla řada slavných malířů, například Delacroix, Dufy či Matisse.Maročané, ať již Arabové či Berbeři, vždy vítají návštěvníky vřele a svou pověstnou pohostinnost – vlastnost vzešlou z izolovaných výsep na Sahaře – uplatňují především vůči zahraničním hostům. Kdekoli se v Maroku ocitnete, tam vám bude nabídnut šálek mátového čaje, což je starodávný zvyk a znamení přátelství, a možná obdržíte i pozvání k rodinnému stolu. Pokud vám taková pozvání nevyhovují, můžete je samozřejmě zdvořile odmítnout. Na tyto projevy přízně zcela jistě nemusíte pohlížet s podezřením, protože podvodníci v turistických oblastech rozhodně nepředstavují většinu obyvatelstva. Pokud se vám podaří vydat se do odlehlých oblastí a pobýt v berberské vesnici v horách, odnesete si zážitek, který ve vás přetrvá ještě dlouho po návratu domů.Obsah:Zajímavosti Maroka: originální architektura, majestátní hory, nekonečná poušť či divoký oceán.Kam za zážitky: od putování Vysokým Atlasem přes krásy pobřeží po prohlídky starých měst a nákupy na tržištích.Poznejte místní kulturu: berbeři, mešity, melláhy a mediny vám pomohou pochopit kulturní odkaz Maroka.Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.

Trávit čas knihou Maroko! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Maroko a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Maroko: Základní charakteristika teritoria, ekonomický ...

Maroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního ...
Maroko 2020/2021 z Rainbow. Najlepsze oferty last minute, wczasy i tanie wycieczki objazdowe. Wypoczynek w hotelach All Inclusive. Rezerwuj wakacje marzeń!