Maroko

Peticenemocnicesusice.cz Maroko Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Maroko.pdf

POPIS

Přestože Maroko leží na prahu Evropy, pouhých 14 km jižně od Španělska, patří k nejexotičtějším zemím na světě. Je to země okázalé architektury, měst plných spletitých uliček za vysokými hradbami, rozlehlých tržišť nabízejících krásné místní řemeslné výrobky a chutné potraviny, surfařů sjíždějících divoké vlny Atlantského oceánu a turistů stoupajících pod květy mandlovníků po stezkách do pohoří Vysoký Atlas, kde se na vrcholcích třpytí sněhová pokrývka. Úžasné marocké krajině s mimořádně zajímavým světlem podlehla řada slavných malířů, například Delacroix, Dufy či Matisse.Maročané, ať již Arabové či Berbeři, vždy vítají návštěvníky vřele a svou pověstnou pohostinnost – vlastnost vzešlou z izolovaných výsep na Sahaře – uplatňují především vůči zahraničním hostům. Kdekoli se v Maroku ocitnete, tam vám bude nabídnut šálek mátového čaje, což je starodávný zvyk a znamení přátelství, a možná obdržíte i pozvání k rodinnému stolu. Pokud vám taková pozvání nevyhovují, můžete je samozřejmě zdvořile odmítnout. Na tyto projevy přízně zcela jistě nemusíte pohlížet s podezřením, protože podvodníci v turistických oblastech rozhodně nepředstavují většinu obyvatelstva. Pokud se vám podaří vydat se do odlehlých oblastí a pobýt v berberské vesnici v horách, odnesete si zážitek, který ve vás přetrvá ještě dlouho po návratu domů.Obsah:Zajímavosti Maroka: originální architektura, majestátní hory, nekonečná poušť či divoký oceán.Kam za zážitky: od putování Vysokým Atlasem přes krásy pobřeží po prohlídky starých měst a nákupy na tržištích.Poznejte místní kulturu: berbeři, mešity, melláhy a mediny vám pomohou pochopit kulturní odkaz Maroka.Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.

Maroko je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Maroko na peticenemocnicesusice.cz

Maroko - rady, tipy a informace - Maroko Informace

Maroko je zemí kontrastů, jejíž královská města dýchají atmosférou příběhů Tisíce a jedné noci. Na významnou minulost afrického státu poukazují četné architektonické skvosty v orientálním slohu, mešity, mauzolea a další kulturní i historické památky. Prožití klidné dovolené zaručuje také pohostinnost zdejších obyvatel.
Maroko stále pro českého turistu představuje nepoznanou exotickou zemi, která leží na západním cípu arabského světa. Samotný název země pochází z arabského al-Maghrib al-Aksa, což doslova znamená „ Nejzazší západ ", který se už od počátku dějin stal branou evropského, afrického a muslimského světa.