Srst smrku

Peticenemocnicesusice.cz Srst smrku Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

AUTOR: Pavel Preisner

NÁZEV SOUBORU: Srst smrku.pdf

POPIS

Knížka je pátou básnickou sbírkou malíře Pavla Preisnera. Básně jsou psány prózou - velmi krátkou. Jak říká sám autor: zapíši nějaký vjem a osekávám text až na jen to nezbytné. Sbírku provází fotoilustrace Libora Stavjaníka.Výtvarník a básník Pavel Preisner debutoval básnickou sbírkou Ulomili (1996), dále vydal knihu básní Usuch (2000), básně v próze Budem nudlit (2005) a Cosi s čímsi (2016).Autorem fotografí je Libor Stavjaník (1965 ve Zlíně). Roku 1987 absolvoval Lidovou školu umění v Ostravě (obor výtvarná fotografie). Jeho fotografie najdeme mimo jiné v publikacích: Tereza Bruthansová: Libuše Niklová (2013); Petr Nikl: Foukací povídky (2013); Anna Grossová: Stříbrné okouzlení (2014); Barbora Vacková: Baťovský domek: mizející prvky zlínské architektury (2017); Eva Končalová – Petr Všetečka: Památník Tomáše Bati (2019).Ve společném výtvarném doprovodu (tj. fotografiích aranžovaných situací) této knihy se autoři – inspirováni Preisnerovými kresbami – pokusili proniknout do oblasti mezi sen a realitu, obraz a fotografii.

Trávit čas knihou Srst smrku! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Srst smrku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Srst smrku - preisner pavel - Chci.cz

Básníci v Prostoru Zlín: Pavel Preisner - Srst smrku. 31. leden 2020. 31. 1. v 18.30 hod. 2. podlaží budovy 14. Srdečně vás zveme na další z poetických setkání v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně, které proběhne 31. ledna v 18.30 hodin.
Úvodní stránka Krásná literatura Poezie Srst smrku. Krásná literatura. Próza; Poezie. Česká, slovenská a lidová ...