Podivuhodná cesta Pomponia Flata

Peticenemocnicesusice.cz Podivuhodná cesta Pomponia Flata Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Eduardo Mendoza

NÁZEV SOUBORU: Podivuhodná cesta Pomponia Flata.pdf

POPIS

V prvním století našeho letopočtu cestuje Říman Pomponius Flatus po Blízkém východě, kde hledá zázračnou léčivou vodu. Neustálé ochutnávání pochybných vod mu přivodí střevní potíže a on se musí pár dní zdržet v Nazaretu. Tam ho osloví malý chlapec jménem Ježíš s prosbou, aby zachránil před popravou jeho otce tesaře, obviněného z vraždy bohatého římského občana. Pomponius Flatus se proti své vůli stane svérázným detektivem, jenž se snaží přijít na kloub záhadné vraždě, aby nebyl popraven nevinný tesař. Kniha je zároveň historickým románem, hagiografií, detektivkou i parodií všech těchto žánrů a patří k nejvtipnějším autorovým textům. Eduardo Mendoza se narodil v Barceloně roku 1943 a ve světě patří k nejpřekládanějším španělským autorům. V češtině zatím vyšla pouze Pravda o případu Savolta (1983).

Podivuhodná cesta Pomponia Flata je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Eduardo Mendoza. Přečtěte si s námi knihu Podivuhodná cesta Pomponia Flata na peticenemocnicesusice.cz

Recenze Podivuhodná cesta Pomponia Flata - Mendoza Eduardo ...

Uživatelské hodnocení a recenze na Kniha Podivuhodná cesta Pomponia Flata - Mendoza Eduardo. Odkazy na odborné recenze. Kompletní informace k výběru.
Podivuhodná cesta Pomponia Flata. Kdo napsal knihu Podivuhodná cesta Pomponia Flata? Autorem je Eduardo Mendoza. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.