Krve po kolena

Peticenemocnicesusice.cz Krve po kolena Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Luboš Taraba

NÁZEV SOUBORU: Krve po kolena.pdf

POPIS

„Byla bitva, byla, tam u Solferina, teklo tam krve moc, krve po kolena…,“ zpívalo se u nás před sto padesáti lety. Italská bojiště byla vždy místy, kam generálové z Vídně rádi posílali pluky z českého království. Válka v roce 1859, v níž se rozhodovalo o sjednocení Itálie, je toho dokladem. Masakr, který se odehrál na pláni a pahorcích u italské vesnice Solferino v červnu 1859, byl bitvou, která byla do rakousko-pruského krveprolití u Hradce Králové v roce 1866 druhou největší po bitvě národů u Lipska (1813). Itálii se poté otevřela cesta ke sjednocení a Prusko pochopilo, že Rakousko je natolik slabé, že bude možné otevřít otázku sjednocení Německa vedoucí k bitvě u Hradce Králové. Třebaže se může z českého pohledu zdát, že se jednalo o cizí válku, skutečnost je diametrálně jiná, protože „tam u Solferina“ zůstalo nemálo Čechů a Moravanů. A také jejich utrpení se podílelo na vzniku Červeného kříže, jehož založení pár let poté bylo inspirováno právě obrovskými počty zraněných na obou stranách bojujících armád.

Trávit čas knihou Krve po kolena! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Krve po kolena a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Krve po kolena - Luboš Taraba, pevná vazba, český jazyk ...

Krve po kolena Solferino 1859 - zlom ve válkách o sjednocení Itálie 2. vydání (opravené) vazba - vázaná s přebalem 145 x 205 mm, 320 stran včetně map a ilustrací 23. svazek z edice Polozapomenuté války
Nakladatelství: Epocha Jazyk: český Počet stran: 320 Vazba / Podoba: vázaná