Futurismus

Peticenemocnicesusice.cz Futurismus Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Sylvia Martinová

NÁZEV SOUBORU: Futurismus.pdf

POPIS

Futurismus, literární a výtvarný umělecký směr první čtvrtiny 20. století, je jedním z hlavních avantgardních směrů. Záměrem futurismu byla obnova společenského života ve všech jeho uměleckých a také sociálních oblastech, přičemž východiskem a měřítkem teoretických myšlenek se staly nejnovější technické vymoženosti a vědecké poznatky. Futurismus tudíž nepředstavoval žádnou avantgardu, která by se snažila výhradně o formálně estetické inovace, jako například kubismus, nýbrž se mnohem více považoval za hnutí života. Tuto vizi následovaly nejrozdílnější umělecké osobnosti, které svou individualitou hnutí obohatily, ale zároveň ho učinily náchylnějším ke sporům a štěpení. Futuristická skupina prokázala pružnost svého personálního složení, stejně jako i místa a času působení, a než v první polovině 40. let dospěla ke svému konci, prošla si mnoha vrcholy i pády.

Trávit čas knihou Futurismus! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Futurismus a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

PDF Futurismus - suslbc.cz

Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > F > Futurismus (umění).
Futurismus je první avantgardní směr, je považován za umění budoucnosti. Často bývá označován jako extrémní civilismu (též civilizační či civilní poezie je tendence v poezii konce 19. století a prvního dvacetiletí 20. století. Soustřeďuje se na zobrazení technických vymožeností, moderního života a civilizace.