Naším snem byla Kanada

Peticenemocnicesusice.cz Naším snem byla Kanada Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Eva Žídková

NÁZEV SOUBORU: Naším snem byla Kanada.pdf

POPIS

Když se počátkem osmdesátých let rodina Žídkova odhodlala k emigraci, nevedly ji k tomu pohnutky ekonomické, ale kromě všudypřítomného politického tlaku totalitního režimu především důvody ekologické. Autorka a její manžel byli svým bytostným založením a pracovní profesí - oba lesníci - těsně spjati s přírodou a zhoršující se životní prostředí komunistického Československa a chmurné prognózy je vedly, již ve zralém věku čtyřicátníků, k rozhodnutí opustit zemi. Mnohý čtenář si dost možná poopraví své dosavadní představy o emigraci. Autorčina rodina neměla nic snadné a nic zadarmo, právě naopak. Už samotný přechod hranic byl hodně komplikovaný, ale i počáteční léta v emigraci představovala náročnou životní etapu, která vyžadovala ve velké míře jak aktivitu, tak sebezapření, nenáročnost a přizpůsobivost. Složité emigrantské peripetie autorka nyní rekapituluje s úsměvem, vyrovnaností a odstupem čtvrtstoletí.

Naším snem byla Kanada je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Eva Žídková. Přečtěte si s námi knihu Naším snem byla Kanada na peticenemocnicesusice.cz

Kniha Našim snem byla Kanada - Eva Žídková | Dobré Knihy.cz

Našim snem byla Kanada. Autorka s úsměvem a vyrovnaností rekapituluje složité emigrantské peripetie. ISBN: 978-80-7239-336-7; EAN: 9788072393367; Doporučená cena:
Armády noci: Dějiny jako román, román jako dějiny Norman Mailer pdf