Naším snem byla Kanada

Peticenemocnicesusice.cz Naším snem byla Kanada Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Eva Žídková

NÁZEV SOUBORU: Naším snem byla Kanada.pdf

POPIS

Když se počátkem osmdesátých let rodina Žídkova odhodlala k emigraci, nevedly ji k tomu pohnutky ekonomické, ale kromě všudypřítomného politického tlaku totalitního režimu především důvody ekologické. Autorka a její manžel byli svým bytostným založením a pracovní profesí - oba lesníci - těsně spjati s přírodou a zhoršující se životní prostředí komunistického Československa a chmurné prognózy je vedly, již ve zralém věku čtyřicátníků, k rozhodnutí opustit zemi. Mnohý čtenář si dost možná poopraví své dosavadní představy o emigraci. Autorčina rodina neměla nic snadné a nic zadarmo, právě naopak. Už samotný přechod hranic byl hodně komplikovaný, ale i počáteční léta v emigraci představovala náročnou životní etapu, která vyžadovala ve velké míře jak aktivitu, tak sebezapření, nenáročnost a přizpůsobivost. Složité emigrantské peripetie autorka nyní rekapituluje s úsměvem, vyrovnaností a odstupem čtvrtstoletí.

Hledáte knihu Naším snem byla Kanada? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Eva Žídková? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Naším snem byla Kanada - Eva Žídková | KOSMAS.cz - vaše ...

Kniha: Naším snem byla Kanada Útěk z Československa se dvěma kufry, dětmi a psem Autor: Eva Žídková Když se počátkem osmdesátých let rodina Žídkova odhodlala k emigraci, nevedly ji k tomu pohnutky ekonomické, ale kromě všudypřítomného politického tlaku totalitního režimu především důvody ekologické.
Naším snem byla Kanada Autor: Žídková, Eva Nakladatel: Doplněk EAN: 9788072392094 ISBN: 978-80-7239-209-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání)