Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy

Peticenemocnicesusice.cz Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Michal Novák

NÁZEV SOUBORU: Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy.pdf

POPIS

Exponenciální nárůst případů mentální anorexie a bulimie, forem poruch příjmu potravy, potvrzuje hypotézu o provázanosti nemocí s kulturně-společenským vývojem. Nikoli náhodou jsou poruchy příjmu potravy tolik rozšířené v dnešní západní kultuře, kde je kladen důraz na individualitu, výkon, povrchní komunikaci, nerealistická očekávání, image nebo kult mládí, krásy a štíhlosti. Předkládaná práce se zabývá problematikou psychogenních poruch příjmu potravy s ohledem na sociokulturní determinanty, s částečným přihlédnutím k determinantám vývojovým, osobnostním a rodinným. Starší teoretická východiska i výsledky novějších výzkumů jsou prezentované v souladu s pojetím psychogenních poruch příjmu potravy jako převážně sociálně a kulturně podmíněného jevu.

Trávit čas knihou Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Poruchy příjmu potravy ohrožují životy žen, každým rokem ...

Všechny informace o produktu Kniha Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy - Michal Novák, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy - Michal Novák.
144 Kč Společnost, kultura a poruchy příjmu potravy - Novák Michal Formát: Brožovaná Exponenciální nárůst případů mentální anorexie a bulimie, forem poruch příjmu potravy, potvrzuje hypotézu o provázanosti nemocí s kulturně-společenským vývojem.Nikoli náhodou jsou poruchy příjmu potravy tolik rozšířené v dnešní západní kultuře, kde je kladen důraz na ...