Malý bratr

Peticenemocnicesusice.cz Malý bratr Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Cory Doctorow

NÁZEV SOUBORU: Malý bratr.pdf

POPIS

Sedmnáctiletý Marcus alias w1n5t0n je přesvědčený, že zná všechna pravidla hry – a finty, jak je obejít. Je chytrý, pohotový a vyzná se v dnešním sesíťovaném světě, takže si lehce poradí i s vlezlým špiclováním své střední školy. Jednoho dne se mu svět obrátí vzhůru nohama – vyrazí s kamarády za školu a před jeho očima dojde k teroristickému útoku na San Francisco. A protože zrovna byli ve špatnou chvíli na špatném místě, ocitnou se v moci Ministerstva vnitřní bezpečnosti, které je obratem uklidí do tajné věznice k několikadenním nevybíravým výslechům. Když je konečně propustí, zjistí Marcus, že se jeho město změnilo v policejní stát, kde se s každým zachází jako s potenciálním teroristou. Nikdo by mu neuvěřil, co se stalo, a tak mu zbývá jediné: vyřídit vnitřní bezpečnost vlastními silami.Dokáže dospívající hacker vyhrát nad úřady, které se vymkly kontrole? Autorova prvotina zaměřená na „young adult“ stírá hranice mezi stávající a potenciální technologií. Zjevné paralely k orwellovskému varování či událostem 9. září. Dospělým se bude kniha líbit z důvodů provokujících otázek na aktuální témata a vhledu do myšlení současných teenagerů. Hackeři a počítačoví fanoušci ocení knihu pro časté použití technologie a nejen SF fanoušci ocení téma občanských svobod a ochrany soukromí.

Trávit čas knihou Malý bratr! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Malý bratr a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Převozníkův malý bratr. Procházka s anonymními sousedy ...

GALERIE: Dívka zjistila, jak se její malý bratr drsně rozešel se svou přítelkyní. Jeho poslední zpráva vás dostane! Myslela si, že má doma malého roztomilého bratříčka. On z něj ovšem roste krutý lamač srdcí. Vydáno: 27.12.2016. Autor ...
Na kraji vesnice stál malý domek. Nedaleko stála slaměná salaš. Maminka pro nás připravuje moc dobrou svačinu. Šedý mrak zatáhl večer oblohu. V borovém lese rostou na paloucích ryzce. Noční motýl si sedl na list jabloně. Polámané větvičky smutně visely. Při pěkném počasí můžeme vidět Krkonoše.