Železniční trať Německý Brod – Brno

Peticenemocnicesusice.cz Železniční trať Německý Brod – Brno Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Karel Černý

NÁZEV SOUBORU: Železniční trať Německý Brod – Brno.pdf

POPIS

Publikace k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod - Brno.". Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na "starou Tišnovku" přes historické pohlednice a další dobové materiály.Po dostavění trati Brno - Tišnov v roce 1885 byla v roce 1898 zprovozněna železnice v úseku Německý Brod - Přibyslav - Žďár na Moravě. O sedm let později v roce 1905 bylo dokončeno její pokračování do Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Nedvědice a Tišnova. Dobudováním železniční trati z tehdejšího Německého Brodu do moravské metropole tak došlo k propojení severní části Českomoravské vysočiny s Prahou i Brnem. V současné době je trať v provozu pouze v úseku Žďár nad Sázavou - Tišnov. Větší část trati je již mimo provoz, v některých úsecích však ožívá, když je její těleso využíváno pro nové cyklotrasy.V knize se autoři snažili zachytit pohled na tuto železniční trať prostřednictvím starých pohlednic z období první poloviny dvacátého století. Celobarevná 140-stránková publikace, nabízí více než 200 reprodukcí unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin, vybraných z fondů muzeí i významných sbírek soukromých sběratelů. Knihou chtěli autoři připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské a prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na ty, kteří zde jako železničáři po desetiletí pracovali.

Železniční trať Německý Brod – Brno je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Černý. Přečtěte si s námi knihu Železniční trať Německý Brod – Brno na peticenemocnicesusice.cz

Nakladatelství Tváře - Železniční trať Německý Brod - Brno ...

Železniční trať Německý Brod - Pardubice na starých pohlednicích Autor: Cisár, Vladimír, Černý, Karel, Líbal, Jaroslav a Navrátil, Martin Nakladatel: Tváře - Jitka Průžová EAN: 9788025498811 ISBN: 978-80-254-9881-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 104 stran, česky Rozměry: 22 × 23 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání)
Všechny informace o produktu Kniha Železniční trať Německý Brod -- Brno na starých pohlednicích Karel Černý, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Železniční trať Německý Brod -- Brno na starých pohlednicích Karel Černý.