Cheb město evropských dějin

Peticenemocnicesusice.cz Cheb město evropských dějin Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Frank Boldt

NÁZEV SOUBORU: Cheb město evropských dějin.pdf

POPIS

Chebsko (něm. Egerland) má z historického hlediska zvláštní postavení v dějinách českých zemí. Jeho dnešní obyvatelé zde nemají kořeny z doby před r. 1945 a vztah k minulosti regionu si teprve vytvářejí. Boldtova kniha chce v prvé řadě postihnout genia loci - topografický a kulturní nástin historického vývoje Chebska, který je určen jeho obyvatelům, návštěvníkům z České republiky i z blízkého zahraničí. Proto bude vydána zároveň v české a německé mutaci.

Trávit čas knihou Cheb město evropských dějin! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Cheb město evropských dějin a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Akademická letní škola po roce opět v Chebu: Cheb

Přitom území, kde město Cheb působilo, bylo odjakživa velmi rozlehlé. Jeho vliv sahal daleko na území Čech, do Saska, Durynska i do Bavorska." Významovou osou letošního ročníku školy (podrobněji v tiskové zprávě) je kniha Franka Boldta Cheb - město evropských dějin, jež vyšla vloni.
Cheb město evropských dějin - Frank Boldt - Chebsko (něm. Egerland) má z historického hlediska zvláštní postavení v dějinách českých zemí. Jeho dnešní obyvatelé zde nemají kořeny z doby před r. 1945 a vztah k minulosti regionu si teprve vytvářejí. Bo