Milenky králů

Peticenemocnicesusice.cz Milenky králů Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: Eleanor Hermanová

NÁZEV SOUBORU: Milenky králů.pdf

POPIS

Prosté dívky, světaznalé herečky, vzdělané šlechtičny... stát se milenkou panovníka mohla (a někdy i musela) každá, na níž se zalíbením spočinulo jeho oko. Udržet si králův zájem však dokázaly jen nejschopnější. Závist, pomluvy, intriky - s tím si musely poradit a často samy využívat. V dobách, kdy panovníci volbou manželky sledovali politické cíle, často vyhledávali milenky. Vedle sexu ale král hledal i společnici, spřízněnou duši pro své ambice i osobní problémy. Povinností královy oficiální milenky bylo mít stále dobrou náladu, být králi vždy po vůli, nikdy si nestěžovat a uspokojit každý jeho rozmar; odměna nebývala malá: paláce, šperky, tituly, doživotní renty... Autorka mapuje milostný život králů od renesance po současnost (Madame de Montespan, Nell Gwynn, Madame de Pompadour, Camilla Parker Bowles ad.). Je to zajímavé i zábavné čtení, nejen senzace, ale historickými fakty podložená sonda do života nejvyšší aristokracie.

Trávit čas knihou Milenky králů! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Milenky králů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Pápežové a jejich milenky | DOKUMENT - YouTube

V roce 1644 se ujal svého úřadu papež Inocenc X., který byl zcela pod vlivem své milenky Olympie Maidalchiniové. Svůdná Olympie ovládala nejen jeho, ale vlastně celou katolickou církev.
Slavné milenky, které známe z historie, se zapsaly do povědomí všech nejenom tím, že pobláznily hlavu šlechtici nebo dokonce samotnému králi. Jejich moc se projevila nejen v palácových ložnicích, ale doputovala i do mnohem vyšších kruhů. Jaký byl osud milenek Ludvíka XIV.