Milenky králů

Peticenemocnicesusice.cz Milenky králů Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: Eleanor Hermanová

NÁZEV SOUBORU: Milenky králů.pdf

POPIS

Prosté dívky, světaznalé herečky, vzdělané šlechtičny... stát se milenkou panovníka mohla (a někdy i musela) každá, na níž se zalíbením spočinulo jeho oko. Udržet si králův zájem však dokázaly jen nejschopnější. Závist, pomluvy, intriky - s tím si musely poradit a často samy využívat. V dobách, kdy panovníci volbou manželky sledovali politické cíle, často vyhledávali milenky. Vedle sexu ale král hledal i společnici, spřízněnou duši pro své ambice i osobní problémy. Povinností královy oficiální milenky bylo mít stále dobrou náladu, být králi vždy po vůli, nikdy si nestěžovat a uspokojit každý jeho rozmar; odměna nebývala malá: paláce, šperky, tituly, doživotní renty... Autorka mapuje milostný život králů od renesance po současnost (Madame de Montespan, Nell Gwynn, Madame de Pompadour, Camilla Parker Bowles ad.). Je to zajímavé i zábavné čtení, nejen senzace, ale historickými fakty podložená sonda do života nejvyšší aristokracie.

Trávit čas knihou Milenky králů! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Milenky králů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

ČECHURA Jaroslav - Ženy a milenky českých králů - Praha ...

Výsledky hledání: Milenky francouzských králů; ... V knize Hříchy a vášně přemyslovských králů nahlíží známý spisovatel a publicista Jan Bauer na přemyslovské krále (a jejich předchůdce knížata) nejen jako na historické osobnosti, ale hlavně jako na muže z masa a kostí. ...
Ženy a milenky českých králů. Kdo napsal knihu Ženy a milenky českých králů? Autorem je Jaroslav Čechura, Milan Hlavačka, Eduard Maur. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.