Aero: UH-60 Black Hawk

Peticenemocnicesusice.cz Aero: UH-60 Black Hawk Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Jakub Fojtík

NÁZEV SOUBORU: Aero: UH-60 Black Hawk.pdf

POPIS

Spojené státy postavily v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století svůj koncept vrtulníkového letectva na ostrých bojových zkušenostech z vietnamské džungle. Na základě analýzy nasazení UH-1 vypsala US Army v roce 1972 projekt UTTAS (Utility Tactical Transport Aircraft System), z nějž měl vzejít nový univerzální vrtulník pro armádu. Společnost Sikorsky do soutěže přihlásila projekt S-70 využívající poznatky z projektů S-61, S-65 a S-67. Armáda mu přidělila název YUH-60. Po téměř dvou letech od vzletu byl YUH-60 23. prosince 1976 oficiálně oznámen jako vítěz soutěže a ještě před koncem roku získal výrobce první objednávku na sériové stroje. Ty nesly označení UH-60A se jménem Black Hawk. Pojmenování vrtulníku na základě indiánských kmenů bylo u společnosti Sikorsky i dalších vrtulníkových výrobců tradicí. Jméno Black Hawk, v češtině Černý Jetřáb, patřilo náčelníkovi Sauků, který proslul nebývalou bojovou odvahou.Publikace detailně popisuje vývoj, výrobu, službu a export do zahraničí tohoto vrtulníku.

Trávit čas knihou Aero: UH-60 Black Hawk! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aero: UH-60 Black Hawk a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

č. 43: UH-60 Black hawk : AERO - Jakab Publishing

SIKORSKY UH-60 Black Hawk. Description. The Sikorsky UH-60 Black Hawk is a four-bladed, twin-engine, medium-lift utility helicopter manufactured by Sikorsky Aircraft.
UH-60 Black Hawk je vojenský dvoumotorový střední víceúčelový vrtulník s klasickou koncepcí a 4-listým hlavním rotorem a 4-listým vyrovnávacím rotorem vyráběný firmou Sikorsky Aircraft. Je velmi rozšířený v armádách na světě, ve 27 státech slouží 2300 UH-60. Vyrábí se více jak 40 let a stále se vyrábí.