Letní lidé

Peticenemocnicesusice.cz Letní lidé Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: František Dostál

NÁZEV SOUBORU: Letní lidé.pdf

POPIS

František Dostál (1938) patří mezi nejznámější české (československé) fotografy. Až téměř do svého důchodu pracoval jako konstruktér obráběcích strojů. Nikdy nenastoupil na dráhu profesionálního fotografa, i když v českém a zahraničním tisku publikoval tisícovky snímků. Z mnoha tuzemských i zahraničních výstav si odnesl desítky významných ocenění (je zařazen i v prestižním slovníku Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present). Vyrůstal v ulicích pražské čtvrti Vršovice mezi lidmi, co měli vždycky blízko k toulkám ulicemi, ale i přírodou. Na březích milované řeky Sázavy, kde se před změnou politického klimatu v roce 1989 cítil vždy svobodný, vznikl jeho rozsáhlý soubor fotografií s názvem LETNÍ LIDÉ. Fotografie plné pravdy a syrovosti čas posunul do roviny silné sociologické výpovědi. Ani jejich častý humorný a satirický nadhled nepostrádá laskavé porozumění. České průvodní texty jsou přeloženy do angličtiny.

Trávit čas knihou Letní lidé! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Letní lidé a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Letní lidé, Plovárna Senohraby, Senohraby - Vstupenky ...

Lidé.cz je místo pro poznávání nových lidí. Pojďte se seznámit.
Patrový letní domek JAREK. ... Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte. Nahlásit album. Akce platí do 1. 6. 2020. Pořídit pexeso. Fotoknihy z vašich fotek. Vyberte si z předchystaných knih pro Vás nebo vytvořte zcela novou. Vytvořit tuto knihu. Měkká kniha, na výšku.