Stalin - autobiografie

Peticenemocnicesusice.cz Stalin - autobiografie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

AUTOR: Richard Lourie

NÁZEV SOUBORU: Stalin - autobiografie.pdf

POPIS

Fiktivní deník Josifa Visarionoviče Stalina je čtivým, ale přesto nezjednodušeným pohledem do jeho nitra. Autor pracuje s doloženými a ověřenými historickými fakty, před čtenářem vyvstává živý obraz Stalina v nezkreslené podobě a tato "analýza zla", v níž odhaluje důvody a pohnutky Stalinových činů, čtenářem otřese. Přesvědčení, že masoví vrahové jsou vlastně slabí zbabělci, jen kolečka v soukolí mašinerie společnosti a že zbabělost je podstatou zla, v tomto případě neobstojí. Stalin nebyl zbabělý slaboch, ale bystrý znalec lidí, manipulátor, který na cestě k absolutní moci potlačil svou víru v Boha i svědomí. Tento schopný byrokrat, přestože nebyl dobrý řečník ani neměl charisma, si dovedl mravenčí prací přizpůsobit celý stranický aparát a využít ho k uplatnění své absolutní moci. Osobní zápisky jsou napsané údajně v letech 1938-39, tedy v období, kdy Stalin získal téměř neomezenou moc. Ústředním motivem je jeho nenávist k rivalovi - Lvu Trockému, jenž byl sice v exilu v Mexiku, ale Stalina přesto neustále pronásledovala utkvělá představa, že na něj Trockij připravuje atentát. Autor ve svém brilantním díle kombinuje čtivost románu s přesností historické práce.

Trávit čas knihou Stalin - autobiografie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Stalin - autobiografie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kniha Stalin Autobiografie - Richard Lourie | Dobré Knihy.cz

Joseph Vissarionovich Stalin (born Ioseb Besarionis dzе Djugashvili; 18 December [O.S. 6 December] 1878 - 5 March 1953) was a Georgian revolutionary and Soviet politician who led the Soviet Union from the mid-1920s until 1953 as the general secretary of the Communist Party of the Soviet Union (1922-1952) and premier of the Soviet Union (1941-1953).
Joseph Stalin, secretary-general of the Communist Party of the Soviet Union (1922-53) and premier of the Soviet state (1941-53), who for a quarter of a century dictatorially ruled the Soviet Union and transformed it into a major world power. Learn more about Stalin in this article.