Příběh Kryptologie

Peticenemocnicesusice.cz Příběh Kryptologie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Al Cimino

NÁZEV SOUBORU: Příběh Kryptologie.pdf

POPIS

Umění války se nespoléhalo pouze na palebnou sílu, zásadní byla také strategie vedení boje a utajení důležitých informací před nepřítelem. Kódy a šifry hrály důležitou roli již v daleké minulosti, Al Cimino se podrobně zabývá vznikem prvních z nich. Provádí nás egyptskými hieroglyfy, arabskými anagramy, šifrováním nacistického Německa i propracovanými a téměř neprolomitelnými kódy dnešních superpočítačů. Popisuje osudy lidí, kteří se šifry pokoušeli rozluštit, dočítáme se o Thomasu Jeffersonovi, Alanu Turingovi, Rogeru Baconovi, Charlesi Babbageovu, Edwardu Snowdenovi a dalších. Výjimečnost publikace umocňuje více než 100 barevných fotografií.

Trávit čas knihou Příběh Kryptologie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Příběh Kryptologie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kryptografie - Wikipedie

Příběh Kryptologie - Al Cimino . Umění války se nespoléhalo pouze na palebnou sílu, zásadní byla také strategie vedení boje a utajení důležitých informací před nepřítelem. Kódy a šifry hrály důležitou roli již v daleké minulosti, Al Cimino se podrobně zabývá vznikem prvních z nich.
Počátky aplikace kryptologie, tak jak ji známe v současné době, se datují až do roku 1900 př.n.l., kdy staří Egypťané používali pro zápis citlivých dat atypické hieroglyfy. Pomocí takto zapsaných značek měli zajištěno, že k důvěrným informacím bude mít přístup pouze předem určená skupina lidí.