Guernica

Peticenemocnicesusice.cz Guernica Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Dave Boling

NÁZEV SOUBORU: Guernica.pdf

POPIS

Baskické město Guernica bylo v roce 1937 srovnáno se zemí německými bombami. Tato událost je ústředním motivem románu, jehož autorem je americký novinář Dave Boling. Ten se ve své prvotině zjevně inspiroval Hemingwayem, zejména díly Sbohem armádo a Komu zvoní hrana. Výsledkem jeho snažení je poutavý příběh odvahy a vytrvalosti, spojující rodinnou ságu s popisem tragédie v Guernice. Zároveň se autor s neskrývaným obdivem věnuje i protivenstvími stíhané baskické národní kultuře.

Trávit čas knihou Guernica! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Guernica a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Guernica: história, características e análise da obra ...

Guernica je známa především jako oběť bombardování Legií Kondor nacistické Luftwaffe během španělské občanské války dne 26. dubna 1937.Nacisté, podporující generála Franka proti II. španělské republice, zde předvedli bombardování civilního obyvatelstva v dosud nevídaném rozsahu.O dva dny později vybombardovanou Guernicu dobyli frankisté.
Guernica es una pintura mural al óleo elaborada en el año 1937 por el pintor, escultor y poeta español Pablo Ruiz Picasso (Málaga, España 1881-Mougins, Francia 1973). Se encuentra actualmente en el Museo de Arte Reina Sofía en Madrid, España.