Krkavčí láska

Peticenemocnicesusice.cz Krkavčí láska Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Peter Wawerzinek

NÁZEV SOUBORU: Krkavčí láska.pdf

POPIS

Román je tvořen mozaikou vzpomínek, pocitů, snových fantazií i strohých záznamů a novinových zpráv jako rekonstrukce času, který nelze nikdy vrátit.Kdyby tehdy v roce 1956 nebylo všímavých sousedů, kteří se podivovali nad nezvyklým tichem v sousedním bytě, asi by nevznikl tento román, protože ani Peter Wawerzinek by už nebyl na světě. Policie v prázdném bytě v Rostocku našla vyhladovělého dvouletého Petera a jeho roční sestřičku. Jejich matka prchla do západního Německa. Peter začal mluvit až ve čtyřech letech a prvních deset let svého života strávil v dětských domovech a v několika pěstounských rodinách. To, že má sestru, zjistil až ve 14 letech a o své matce se dozvěděl ještě později.Dlouho po znovusjednocení Německa ji poprvé a naposledy vyhledá a zjišťuje, že má ještě osm nevlastních sourozenců. To v něm probudí skutečnou posedlost psát. Prostřednictvím tvoření románu se tak Wawerzinek pokusil po padesáti letech zacelit mrazivou díru ve své duši, kterou způsobila osamělost, neláska, ztráta i zrada. „Stal jsem se spisovatelem proto, abych mohl napsat o své matce. A ta cesta pro mne byla jako putování do oblasti věčného ledu,“ říká.Krkavčí láska (Rabenliebe, 2010) získala v roce 2010 německou Cenu Ingeborg Bachmannové a byla v úzkém výběru na Německou knižní cenu.

Krkavčí láska je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Peter Wawerzinek. Přečtěte si s námi knihu Krkavčí láska na peticenemocnicesusice.cz

Krkavčí láska | Antikvariát Pod Svícnem | eAntikvariat.cz

Kniha Krkavčí láska si svou cenu určitě zasloužila. Škoda jen , že neměla k ruce zdatnějšího redaktora, mohla být ještě o poznání lepší. Téma dítěte, které je vrženo do světa bez rodičů a které paradoxně za jejich absenci lásky po celé své dětství nese úděl viny, je velice silné.
Když děti spí, píšu blog Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 12 knížek pro dospěláky i pro děti. Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi.