La San Felice

Peticenemocnicesusice.cz La San Felice Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

AUTOR: Alexandr Dumas

NÁZEV SOUBORU: La San Felice.pdf

POPIS

Události této knihy spadají do doby direktoria mezi roky 1798-1800. Nejdůležitějšími fakty jsou dobytí neapolského království Championnetem a nastolení krále Ferdinanda kardinálem Ruffem. Obě události jsou neuvěřitelné: Championnet porazil s deseti tisíci republikány pětašedesátitisícovou armádu a po třídenním obležení se zmocnil města s půl milionem obyvatel a Ruffo, který odešel z Messiny s pěti osobami, prošel celý ostrov z Reggia až k mostu Magdalény, vzrostl jako sněhová koule a vtrhl se štyřiceti tisíci sanfédisty do Neapole, kde usadil padlého krále na trůn.Preklad: Bedřich Spurný

Trávit čas knihou La San Felice! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu La San Felice a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Parrocchia San Felice a Ema - YouTube

La Dispensa, San Felice del Benaco: Přečtěte si 764 objektivních recenzí zařízení La Dispensa, které bylo na webu Tripadvisor ohodnocené známkou 4,5 z 5 a zaujímá 2 pozicí z 27 restaurací v San Felice del Benaco.
La memoria di san Felice da Nola è arrivata a noi grazie all'opera di san Paolino da Nola, che "valorizzò" il luogo della sua sepoltura. Felice era nato nel III secolo e fu collaboratore del vescovo Massimo: davanti alla persecuzione, però, il presule dovette rifugiarsi lontano dalla città. Felice, invece, fu catturato e torturato; secondo la tradizione venne salvato miracolosamente.