Tajemství hradu Rabí

Peticenemocnicesusice.cz Tajemství hradu Rabí Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

AUTOR: Zdeněk Ruda

NÁZEV SOUBORU: Tajemství hradu Rabí.pdf

POPIS

Nejnavštěvovanější památkou Plzeňského kraje je hrad Rabí, nejrozlehlejší hradní zřícenina v České republice. Kniha, která velmi podrobně popisuje dlouhou historii hradu, je dílem regionálního badatele Zdeňka Rudy.Ten se věnuje jednak stavební historii Rabí, ale také událostem a životním osudům postav, které jsou s hradem spojené. Nechybí ani pověsti a legendy, tradující se o slavné hradní zřícenině. Kniha je bohatě doplněna snímky profesionálního fotografa Jaroslava Vogeltanze, leteckými snímky, dobovými pohlednicemi, historickou mapou i nákresy hradu. Výpravná publikace o dominantě kraje mezi Horažďovicemi a Sušicí vychází v roce 600. výročí prvního dobytí hradu husity. Rok 2021 zase přinese výročí druhého obléhání hradu a osudného úrazu husitského vojevůdce Jana Žižky.

Trávit čas knihou Tajemství hradu Rabí! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Tajemství hradu Rabí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Tajemství hradu Rabí - Zdeněk Ruda od 245 Kč - Heureka.cz

Nevím, čím to, ale mě Tajemství hradu v Karpatech neoslovilo a dávám tak lepší 2*. Možná, že kdybych tento snímek viděl v dětství (podobně jako Adéla ještě nevečeřela či většinu ostatních českých komedií), působil by na mě jinak. Romány Julese Vernea zbožňuji a vím, že žádný z nich není nudný, což se o ...
Kniha Tajemství hradu Rabí. | Foto: archiv nakladatelství Starý most Kniha Zdeňka Rudy o největší hradní zřícenině v Čechách je již v tisku. Čtenáři se mohou těšit na zajímavé informace o historii hradu Rabí i životě na něm. Chybět nebudou ani fotografie od Jaroslava Vogeltanze a Františka Zvonečka.