Zánik starého světa

Peticenemocnicesusice.cz Zánik starého světa Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Zánik starého světa.pdf

POPIS

Reflexe roku 1918 v česky a německy psané literatuřeSborník se věnuje konci první světové války, rozpadu habsburské monarchie a důsledkům, které tato změna přinesla. Zabývá se publicistikou Jaroslava Durycha, Karla Horkého a Waltera Tschuppika, romány Roberta Mimry, Erwina Otta a Hanse Watzlika i vzpomínkami Moje válečná odysea Vladimíra Vaňka. Samostatný příspěvek se zaměřuje na poválečnou fantastickou prózu. V druhé části periodika nalezneme edici korespondence Bohumila Markalouse (tj. Jaromíra Johna) příteli Karlu Horkému a edici vzpomínky Miloše Stuchla na říjen 1918 v Praze. Třetí část přináší edici vzájemné korespondence Františka Kašpara a Jindřicha Šimona Baara z let 1917–1923 a blok tří příspěvků zabývajících se problematikou digitalizace v Literárním archivu Památníku národního písemnictví. Zprávy Literárního archivu v závěru sborníku informují o přírůstcích v roce 2017 a o zpracovaných osobních fondech (Vladimír Boudník, Jaroslav Seifert, Edvard Valenta) a o archivním souboru Jaroslava Medka.

Trávit čas knihou Zánik starého světa! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Zánik starého světa a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Filmová diva Esterházy - hraběnka mezi Ostravou a Berlínem ...

Vzhled desinfikovaného města, v jehož sirých, nehostinných uličkách se povalují haldy odpadků tak dotváří apokalyptické zarámování melancholického příběhu, který jen předznamenává konečný zánik starého světa a jeho jistot. (oficiální text distributora)
Před 15 až 11 tisíci let tedy došlo k opakovanému prudkému tání ledovců. Mnoho částí světa bylo postiženo katastrofickými povodněmi. Odtud mýty o potopě světa. Hladina moří se postupně zvýšila o 60 metrů. Podle grónských jádrových vrtů nastal konec doby ledové v r. 9620 př. n. l. Obr.