Houslistka

Peticenemocnicesusice.cz Houslistka Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Ondřej Fuciman

NÁZEV SOUBORU: Houslistka.pdf

POPIS

Kniha veršů, hudby a obrazů je určená lidem, kteří ještě vnímají spřízněnost slovenské a české kultury. Poezii Mileny Fucimanové, české autorky, inspirovaly obrazy Květoslavy Fulierové, bratislavské výtvarnice s moravskými kořeny. Překlad veršů do slovenštiny je dílem slovenské básnířky Marty Hlušíkové. Původní hudbu k veršům a obrazům komponoval Ondřej Fuciman.Dílo vzniklo jako podklad pro stejnojmennou scénickou formu v nastudovaní brněnského Divadla hudby a poezie Agadir. Knižní verze se snaží zachytit lyriku i silné emoce přítomné ve verších, obrazech i hudbě. Netradiční, spíše bibliofilský, formát obsahuje čtrnáct grafických listů s volně se prolínajícimi texty v češtině a slovenštině. Knihu dopĺňuje CD se studiovým záznamem představení.Kniha veršov, hudby a obrazov je určená ľuďom, ktorí ešte dokážu vnímať spriaznenosť slovenskej a českej kultúry. Poéziu Mileny Fucimanovej, českej autorky, inšpirovali obrazy Květoslavy Fulierovej, bratislavskej výtvarníčky s moravskými koreňmi. Preklad veršov do slovenčiny je dielom slovenskej poetky Marty Hlušíkovej. Pôvodnú hudbu k veršom a obrazom skomponoval Ondřej Fuciman.Dielo vzniklo ako podklad pre rovnomennú scénickú formu v naštudovaní brnenského Divadla hudby a poézie Agadir. Knižná verzia sa snaží zachytiť lyriku aj silné emócie prítomné vo veršoch, obrazoch i hudbe. Netradičný, skôr bibliofilský, formát obsahuje štrnásť grafických listov s voľne sa prelínajúcimi textami v češtine a slovenčine.Knihu dopĺňa CD so štúdiovým záznamom predstavenia.Texty v slovenskom a českom jazyku.

Trávit čas knihou Houslistka! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Houslistka a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Houslistka 34 • STMÍVÁNÍ.eu

Houslistka a zároveň zpěvačka, známá díky svým interpretacím lidových písní, odešla po těžké a rychle probíhající nemoci. Zesnula v domě, který měla nejradši - doma v Bělově. „Byla s člověkem, kterého měla nejradši. Bojovala až do konce, ona by to jinak ostatně ani neuměla.
houslistka. Anna působí jako sólová houslistka s přesahem do různých hudebních žánrů. Vystupuje sama nebo s doprovodnou kapelou, ale také jako host různých uskupení či projektů. Významnou část její činnosti tvoří také studiová práce.