Psáno na pohlednice I.

Peticenemocnicesusice.cz Psáno na pohlednice I. Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

AUTOR: Jiří Kolář

NÁZEV SOUBORU: Psáno na pohlednice I..pdf

POPIS

První svazek dopisů psaných na pohlednice, které v letech 1983--1985 posílal Jiří Kolář z Paříže denně své ženě Běle do Prahy, kde čekala na povolení českých úřadů k vystěhování ze země. Krátké texty, přibližně stejně dlouhé, mají vlastně rozsah básně a ve svém celku tvoří jakýsi moderní román v dopisech a zároveň ojedinělý dokument připomínající deník, v němž básník nejen popisuje, čím v Paříži každodenně žil, ale dává také nahlédnout do okolností vzniku své tvorby a osvětluje její zdroje. Další dopisy na pohlednicích z let 1986 do současnosti vyjdou ve druhém svazku.

Trávit čas knihou Psáno na pohlednice I.! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Psáno na pohlednice I. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Psano na pohlednice i | Sleviste.cz

Obsah: Psáno na pohlednice II. 1985-1987 Po prvním svazku Kolářova originálního korespondenčního deníku, který vznikl z každodenního zasílání pohlednic z Paříže se sdělením své ženě Běle do Prahy v letech 1983-1985, vychází svazek druhý, poněkud jiný.
Máte vybrané filtry: psano na pohlednice i. Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím" nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších ...