Novodobá péče o seniory

Peticenemocnicesusice.cz Novodobá péče o seniory Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

AUTOR: Eva Rheinwaldová

NÁZEV SOUBORU: Novodobá péče o seniory.pdf

POPIS

Kniha je praktickým návodem k humanistické péči nejen o fyzickou, ale hlavně psychickou stránku starých lidí, na kterou se mnohdy zapomíná. Kniha se řídí dynamickou teorií stárnutí a obsahuje pravidla chování personálu a požadavky na stimulující prostředí a návody k programům, které mají za úkol motivovat a stimulovat tělo i mysl starých lidí. Nečinnost a apatie je zdraví škodlivá a zhoubná, a proto aktivace ve formě rekreačně terapeutických programů slouží jako prevence patologického stárnutí a chátrání. Knížka obsahuje popisy řady terapeuticko-rekreačních činností, které by měly poskytovat obyvatelům domova důchodců nejen rozptýlení a zábavu a zabraňovat stresu z nudy, ale současně stimulovat jejich smysly a paměť, snižovat stres, depresi, úzkost a dodávat jim pocit hodnoty, důstojnosti a smysluplnosti jejich života. Příručka přináší ukázky kvalitního programu (se zřetelem na potřeby každého jedince), který by měl být nutným doplňkem péče o seniory.

Trávit čas knihou Novodobá péče o seniory! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Novodobá péče o seniory a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

péče o seniory ops - Vítejte - Medela o.p.s.

Publikace poskytuje ucelený pohled na problematiku péče o uživatele služeb - seniory v pobytových sociálních zařízeních. Seznamuje čtenáře s nejčastějšími a problémovými situacemi, které zde vznikají, a s doporučením k jejich řešení. Kniha je určena jako odborná příručka pro nelékařské zdravotnické a sociální pracovníky a pro management v pobytových ...
Péče o seniory. 84 likes. Pomoc s výběrem vhodné péče o seniora