Jizvy na duši

Peticenemocnicesusice.cz Jizvy na duši Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Jan Jelínek

NÁZEV SOUBORU: Jizvy na duši.pdf

POPIS

Kniha „Jizvy na duši“ je vyprávění malého kluka, který se narodil z židovské maminky přispěním křesťanského otce v tu nejnevhodnější dobu – roku 1940. Nebýt statečnosti jeho otce, zmizela by celá rodina beze stopy v některém nacistickém koncentračním táboře. Svět jeho dětství byl děsivý, i když on to zcela tak nevnímal. Prvních pět let byl tím, co se dnes nazývá „ukrývané dítě“. Ovlivnilo to celý jeho život. Po smrti otce, v roce 1947, se rodina odstěhovala do městečka Nymburka, kde vyrostl.Být sám je pro malého kluka traumatem, ze kterého ho vyléčili dva celoživotní kamarádi ze školních lavic. Vše, co spolu zažili, je zaznamenáno v po léta psané kronice. Popisuje i skutečně šťastné období jeho klukovských let.Hrůzy války, přijímací zkoušky na vysněnou vysokou školu, „buržoazní původ“, práce pomocného dělníka v hutích... Lidé si už mnohdy nepamatují ani věci, které se odehrály před pár lety. A už vůbec nevědí, nebo snad ani nechtějí vědět, co se stalo v dobách druhé světové války a po ní. Zapomínají, jak se u nás žilo, když vládli komunisté. I proto jsou v knize také dokumenty z oné doby. Výstřižky z novin a časopisů i ze studií historiků a statistiků. Proto jsou důležitá vyprávění těch, kteří si ty doby pamatují. Naslouchejme jim pozorně, protože jich ubývá. Za chvíli už nebude mít kdo vyprávět.

Hledáte knihu Jizvy na duši? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Jan Jelínek? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Jizvy na duši Demi Moore v pár ... - SpokojenéŽeny.cz

Všechny informace o produktu Kniha Jizvy na duši - Ali Sameen, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jizvy na duši - Ali Sameen.
Jizvy na duši jsou šokujícím pravdivým příběhem dívky, snažící se osvobodit od bolestné minulosti a vzepřít se své výchově i svým kořenům. Tweet Po přihlášení si titul můžete přidat na seznam přání.