Domácí řecká kuchyně

Peticenemocnicesusice.cz Domácí řecká kuchyně Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: George Agathonikiadis

NÁZEV SOUBORU: Domácí řecká kuchyně.pdf

POPIS

S nadsázkou se někdy říká, že naše civilizace má své počátky u řeckého stolu.Řecká kuchyně je založená na principu kvalitních, jednoduchých surovin a lahodných kombinací chutí. Kuchařka Veroniky Hájkové a George Agathonikiadise přináší ucelený soubor řeckých receptů, díky kterým si můžete i vy kdykoli uvařit jídla, která jste si zamilovali na dovolené v Řecku.

Hledáte knihu Domácí řecká kuchyně? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je George Agathonikiadis? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Domácí řecká kuchyně - Veronika Hájková,George ...

Řecká kuchyně je prastará. Ještě v dobách, kdy si sousedé Řeků v Evropě pochutnávali na uvařených kostech ulovených zvířat, znali už Řekové rafinované delikatesy, kořeněné sýry, medové koláčky, masové knedlíčky, exotické ovoce i tepelně upravenou zeleninu.Také již používali hojně koření a pili vybraná vína.
Řecká kuchyně vychází z tisícileté historie a svou rozmanitostí chutí dokáže uspokojit snad úplně každého. Její předností je, že je lehce stravitelná a z velké části vychází z čerstvých surovin. Především ze zeleniny, bylinek, olivového oleje, ale i masa či mléčných výrobků, přičemž příprava pokrmů je vždy velmi jednoduchá.