Lymeská artritida

Peticenemocnicesusice.cz Lymeská artritida Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

AUTOR: Marie Valešová

NÁZEV SOUBORU: Lymeská artritida.pdf

POPIS

Značná variabilita klinických projevů, obtížná objektivizace, resp. průkaz boreliové infekce jako etiologického agens, včetně problematického efektu antibiotické léčby ,vedly autorku k dlouhodobé studii zaměřené na uvedené aspekty. Výsledkem je soubor informací s vysokou výpovědní hodnotou, které mohou sloužit jako výchozí bod pro lékaře, kteří se věnují takto nemocným, ale současně informují širokou lékařskou veřejnost o možnostech a limitech těchto přístupů.

Trávit čas knihou Lymeská artritida! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Lymeská artritida a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Doporučený postup léčení lymské boreliózy pro lékaře

„Lymeská borelióza je jeden z mnoha mikrobů vstupujících do našeho organismu. A já jako lékař mám pocit, že se věci dostávají do stavu, který je vážný. Přihlížíme tomu, jak vymírají jiné savce a říkáme si, 'jsem rád, že to nejsem já.'
Příznaky většinou do několika měsíců odezní, avšak u 10 až 20% pacientů artritida trvá. Lymeská borelióza může též postihnout nervový systém, zapříčinit meningitidu (ztuhlý krk a velmi silné bolesti hlavy) nebo Bellovu obrnu (obrna lícního nervu), slabost končetin a poruchu koordinace.