Islámský stát

Peticenemocnicesusice.cz Islámský stát Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Fawaz Gerges

NÁZEV SOUBORU: Islámský stát.pdf

POPIS

Jaké jsou kořeny vzniku Islámského státu, jeho strategie a nečekaného úspěchu? Může se vzestup podobných skupin opakovat? Jeden z nejvýznamnějších světových expertů na problematiku muslimského extremismu, rodák z Libanonu vyučující mezinárodní vztahy v Londýně, podává zasvěcený a do hloubky jdoucí portrét zlověstné organizace. Počátky islámského státu Gerges sleduje v chaosu vyvolaném americkou invazí do Iráku v roce 2003, popisuje, jak jej posílily události kolem tzv. arabského jara a jak dokázal převzít z rukou al-Káidy vůdčí roli džihádistického hnutí . Věnuje se postavě hlavní postavy Islámského státu, Abú Bakru al-Bagdádímu, jeho strategii a metodám stejně jako základní komponentě úspěchu IS, vztahu mezi militantními džihádisty a někdejšímu důstojníky rozpuštěné irácké armády Saddáma Husajna. Ve světle dění v Iráku a Sýrii v posledních měsících vyznívají aktuálně autorova slova o tom, že i pokud bude IS vojensky poražen, nepřestane existovat. Pouze změní svou strategii a stáhne se do podzemí, kde bude čekat na další šanci. Tak jako al-Káida Ajmána Zaváhirího, jež ostatně podle Gergese časem opět získá na džihádistické scéně dominanci.A další příležitost, ať již pro Islámský stát či pro jiné skupiny, pravděpodobně přijde, protože radikální islamismus je dvojčetem politického autoritářství a celkové krize politiky v arabském světě.

Trávit čas knihou Islámský stát! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Islámský stát a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Islámský stát / The State (TV seriál) (2017) | ČSFD.cz

Islámský stát zveřejnil další otřesné video popravy: Tentokrát zabili Brita! ... z hnutí IS zveřejnili video s jeho popravou.Video, které radikálové nazvali...popravy je Brit David Cawthorne Haines, který se v úvodu videa... se Spojenými státy proti Islámskému státu, stejně jako... (kurdské milicionáře) proti Islámskému státu," říká vrah... pro boj proti ...
Zatímco svět se uzavřel a zaměřil na počítání ztrát způsobených šířením koronaviru, teroristická skupina Islámský stát (IS) se v odlehlých skrýších v Iráku raduje z nového života. Její propagandistický časopis An-Naba označuje koronavirus za „boží muka pro křižácké národy" a vyzývá bojovníky, aby všeobecného narušení starých pořádků využili.